Блаженніший Святослав очолив подячну Літургію з нагоди 70-річчя Митрополита Львівського Ігоря

Сьогодні, 3 серпня 2022 року,  у Архикатедральному Соборі святого Юра у Львові Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав очолив подячну Літургію у співслужінні із численними представниками духовенства. І зокрема з Папським Нунцієм Вісвальдосом Кульбокасом. Долучилися до події ченці та черниці різних Згромаджень, миряни. 

Отець і Глава УГКЦ пригадав у проповіді про те як під час єпископської хіротонії Митрополит Ігор просив за нього щодня молитися одне “Господи помилуй”. Блаженніший Святослав не забув про це прохання. На його думку, у житті та покликанні Митрополита Ігоря яскраво виявилася відвага іти за Христом, попри обставини. Зокрема, це простежується у його виборі чернечого шляху, попри те, що у ті часи  Церква перебувала у підпіллі.

“Коли настав момент робити життєвий вибір, орієнтуватися на те, чи думати по-Божому, чи по-людському, він, в умовах підпільної Церкви вступає до Згромадження Отців Редемптористів. По-людськи, це виглядає помилкою, бо тоді всі інші дороги тобі закриті. Але відкривалися цілком інші горизонти, бо прийняття Божої перспективи мого власного життя – це відречення самого себе, але є щось дуже позитивне, бо ти приймаєш Хрест Христовий,  який дає тобі силу ступати там, де ти би ніколи сам не поїхав, а вирушаєш туди як ієромонах. Владика Ігор стає учасником параду Перемоги Воскресаючої Церкви на Красній площі. Ця фотографія по-нині всіх дивує. Саме його покликав на Красну площу Ісус Христос в габіті редемпториста, щоби засвідчити -у тій безбожній імперії, що Хрест Христовий є сильніший за червону зірку. Та імперія впаде, бо вона призначена на загибель, а Хрест Христовий є райським деревом життя. І сьогодні Владика іде за Христом, хоча не знає до кінця куди та дорога запровадить. Дорога єпископа – це дорога постійних терпінь, постійного болю за долю Церкви і народу”.

 Тепло привітав Митрополита Ігоря з уродинами і Папський Нунцій Вісвальдас Кульбокас. 

“Ми покликані жити разом з Богом. З огляду на це ми не можемо повністю скасувати наші святкування, навіть у час лютої війни.  Митрополит Ігор знає, що у день його уродин ми  не стільки святкуємо його людське життя, як Божу благодать, яка дає нам дар життя, дар Хрещення, покликання до монашества і священичого,  а згодом і єпископського служіння. Митрополиту Ігорю бажаю сили і міцного здоровя, щоб він мав енергію задля виконання свого призначення на довгі роки, багато мудрості, віри, надії і любові”.

Опісля Літургії Митрополит Ігор звернувся із подячним словом до присутніх.

Прикметно, що з нагоди 70-ліття Митрополита Ігоря, міський голова Львова Андрій Садовий вручив йому золотий Герб міста Львова.

Фото Наталі Стареправо