Блаженніший Святослав презентував у Львові свою першу книгу “Діялог лікує рани”

Сьогодні 19 вересня 2018 року у Франковому виші Глава УГКЦ Блаженніший Святослав презентував свою першу книгу “Діялог лікує рани”.


DSC_1866

На його думку, у сьогоденні ми не вміємо діалогувати, бо живемо у світі монологів:

Нам не потрібно боятися діалогів, зокрема не потрібно боятися діалогів з Богом і з ближнім, навіть коли він є інший від мене, і думає по-іншому. Діалог лікує. Це можуть підтвердити і сучасні психологи. Нам так потрібно іноді висловити свій біль, свої сумніви, але так часто нам бракує когось, хто би нас вислухав.

DSC_1896


Сучасне суспільство постійно потребує діалогу. І відповіді на злободенні запитання варто шукати у працях Митрополита Андрея Шептицького – впевнений Блаженніший Святослав:

Якщо говорити про  процеси всередині життя наших православних братів. Якою є позиція Української Греко-Католицької Церкви до всіх тих справ? Відкриймо Митрополита Андрея і знаймо його екуменічну думку. Послухаймо також слово Блаженнішого Любомира. Митрополит Андрей сказав: “Я готовий зректися проводу своєї Церкви, нехай очолить Єдину Українську Церкву хтось із православних братів лише би ця Церква жила у єдності та сопричасті з наступником апостола Петра”.

Також Блаженніший Святослав підкреслив, що Українська Греко-Католицька Церква є невід ’ємною частиною Вселенського християнства.

Зазначимо, що в книзі-інтерв’ю Блаженніший Святослав вичерпно і щиро розповідає редактору польського Католицького інформаційного агентства Кшиштофу Томасику про деякі досі невідомі факти про минуле та сучасний стан Східної Католицької Церкви. Він ділиться історією свого життя: від моменту покликання до обрання його Главою УГКЦ. Розказує про можливості, які виникають внаслідок діалогу, а також про добрі, але часом і болісні відносини з країнами-сусідами. У книжці також знайдемо свідчення Блаженнішого Святослава про святого Івана Павла І І та блаженнішої пам’яті Любомира Гузара.

DSC_1858
З правого боку Кшиштоф Томасик