Блаженніший Святослав просить про молитву за Синод Єпископів УГКЦ у Львові

 

231021.pУ неділю, 4 вересня 2016 року, Архиєрейською Божественною Літургією у соборі Святого Юра розпочалася чергова сесія Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви.

«Цією Божественною Літургією розпочався Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви. Єпископи прибули з усього світу, щоб стати перед обличчям Богородиці «Милосердя двері», – відзначив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук) під час проповіді до вірних.

Секретар Синоду владика Богдан (Дзюрах) прочитав Декрет про скликання чергової сесії Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви від 16 березня 2016 року. Чергова сесія Синоду проходитиме у Брюховичах під Львовом 4-11 вересня 2016 року.

Головною темою цього Синоду є «Дияконія» (служіння). «Завдання Синоду – подумати, як найкраще бути сьогодні свідками Євангелія Божого милосердя в сучасному світі», – поділився Блаженніший Святослав.

В Архиєрейській Літургії взяли участь численні владики, які прибули на Синод з усіх куточків світу: Архиєпископ Клаудіо Гуджеротті, Апостольської нунцій в Україні, та Патріарх Григорій ІІІ (Лахам), Глава Мелхітської Греко-Католицької Церкви, осідок якого розташований у Сирії.

Наприкінці Літургії у своєму слові Апостольський нунцій запевнив, що Святіший Отець Франциск уважно стежитиме за роботою Синоду. «Папа обіймає весь український народ з батьківською любов’ю свого серця. Він відчуває, як уся Церква голосить через сльози своїх вірних у страху перед майбутнім і в терпіннях сьогодення», – наголосив Архиєпископ Клаудіо Гуджеротті.

У свою чергу Патріарх Григорій, який неодноразово бував в Україні під час важливих подій УГКЦ, зокрема під час інтронізації Блаженнішого Святослава як Глави Церкви, передав вітання з усіх земель Антіохійського Патріархату.

«Наші країни перебувають у стані війни. У Сирії війна триває вже шість років, в Україні трохи менше… Хоча минуло багато років після Другої світової війни, ми й на далі знаходимося перед лицем воєн у всьому світі. Можемо сказати, що світ без Бога – світ без миру, світ без Бога – світ війни. Тому ми покликані бути синами миру, синами воскресіння і життя. Ми маємо бути послідовниками давніх християн на Близькому Сході і синами й дочками миру. Наше покликання як християн – покликання до воскресіння, життя і милосердя. У Сирії та Україні ми подаємо свідчення мучеників. Але також ми покликані давати свідчення життя. І для світу, який втратив Бога, маємо давати свідчення віри», – переконаний Патріарх Григорій.

«Хочемо передусім бути об’єднані у вірі, а не війною в наших країнах. Тому хочеться закликати: ні війні у Сирії, ні війні в Україні! Слава Україні!» – закликав Глава Мелхітської Церкви.

Насамкінець Глава УГКЦ Блаженніший Святослав закликав усіх вірних Церкви молитися цього тижня за благодать Святого Духа на діяння Синоду. «Пресвята Богородице «Милосердя двері», виблагай для нашого Синоду благодаті Духа Святого для добрих рішень. Мати наша, виблагай миру і любові для української землі», – помолився Предстоятель.

За матеріалами: «Департамент інформації УГКЦ».