«Я маю надію, що Бог втрутиться», – Екзарх Донецький про ситуацію на сході під час зустрічі з духовенством Львівської архиєпархії

v4oSA018 вересня у Львові в Інституті постійної формації відбулася зустріч духовенства Львівської архиєпархії з преосвященним владикою Степаном, Екзархом Донецьким.

Зустріч розпочали молитвою. Як  повідомляє Львівська Архиєпархія УГКЦ, Преосвященний владика Венедикт, Єпископ-помічник Львівської архиєпархії зазначив, що попри складні часи, необхідно ретельно сповнювати свої обов’язки і бути вдячним Богові за все: «Дякуймо Господеві, що дав змогу нам зібратись сьогодні разом».

У своїй доповіді Екзарх Донецький застановив присутніх над важливістю розвиватись як особистість. «Стати особистістю ─ це не те саме, що бути особою», ─ підкреслив єпископ. «Зараз ми маємо нове покоління людей, які засвідчили себе на Майдані», ─ сказав владика Степан, зазначивши, що на формування особистості впливає ряд чинників, серед них сім’я, духовність, освіта, середовище, де живе людина, та інше. Архиєрей наголосив: «На священику лежить велика відповідальність бути особистістю». І додав: «Зміна наша відбувається через пізнання самого себе. Якщо сформуємо себе, то можемо змінити інших. Так формуємо цілу Церкву й суспільство».

Далі владика Степан з душпастирської точки зору порівняв деякі аспекти ментальності, що є відмінними між людьми, які мешкають на Сході та на Заході України. Заторкуючи складну ситуацію на Донеччині, де владика душпастирює, єпископ сказав: «Я маю надію, що Бог втрутиться. Адже, коли нема вибору, втручається Господь».

Крім того, під час другої частини зустрічі о. Василь Чудійович, канцлер Київської архиєпархії, представив аспекти співпраці Київської архиєпархії з Львівською. Завершилась зустріч обговоренням перспектив та оптимізації співпраці архиєпархій.