Блаженніший Святослав: «Усіх закликаю сьогодні: моліться за Україну!»

Слава Ісусу Христу! Дорогі в Христі брати і сестри! Сьогодні 8 березня 2022 року, і Україна переживає тринадцятий день цієї жахливої війни. Те, що сьогодні відбувається на теренах нашої Батьківщини, деякі історики вже називають чудом над Дніпром. Подібно до того, як майже сто років тому відбулося чудо над Віслою, коли польське військо зупинило навалу червоної орди і відстояло незалежність, право на існування відродженій Польській державі. Сьогодні те чудо над Дніпром творить наше українське військо, зупинивши навалу північного сусіда, який ступив на нашу землю, несучи розруху і смерть, намагаючись знищити волелюбний український народ. Але силою любові до своєї Батьківщини, силою згуртованості українського народу ми здивували світ. Ми творимо чудо народу, який демонструє свою волелюбність на увесь світ. І дивує увесь світ.

Сьогодні ми особливо стоїмо в молитві, молячись за наше українське військо – за тих, хто відстоює мир в Україні, за тих, хто відстоює наше мирне населення, яке чи не найбільше потерпає від російської агресії. Сьогодні в Україну, до Львова, прибуває особливий посланець Папи Франциска кардинал Конрад Краєвський. Таким чином Апостольська Столиця розпочинає особливу гуманітарну місію в Україні. Ми хочемо сьогодні гідно зустріти нашого гостя і допомогти йому побачити рани України, допомогти, як просить його Святіший Отець, торкнутися ран Христа у тілі зраненого війною українського народу. Ми хочемо разом з ним побувати там, де сьогодні найважче.

Сьогодні Україна знову ж таки перебуває в обставинах, коли мільйони людей зарухалися, коли наші жінки, діти вимушені залишити свої домівки. І Церква є і буде зі своїм народом. Буде там, де найважче, де найбільше потрібно нашої присутності, щоб обійняти цих людей, їм послужити, облегшити їм страждання, спричинені війною.

Я сьогодні хочу дуже подякувати усім, хто висловлює і виявляє діяльну любов і підтримку нашому народові. Хочу особливо подякувати католикам Молдови, зокрема владиці Антонієві Коші, єпископу Кишинева, який зорганізував підтримку і прийом наших емігрантів, наших біженців, які опинилися на землях Молдови. Владико, дуже вам дякую! Дякую усім, хто сьогодні відкриває обійми перед жертвами російської агресії.

Усіх закликаю сьогодні: моліться за Україну! Звертаюся до світового співтовариства: зробіть усе, щоб зупинити це безумство! Бо на наших очах сьогодні розпинають Україну. Немає такої ночі, щоби бомби не падали на голови мирних жителів. Разом зупинімо війну! Разом будьмо інструментами, знаряддям Божого миру в наших часах! Боже, рятуй Україну! Боже, рятуй твоїх дітей! Боже, підтримуй, дай перемогу нашому війську! Боже, благослови Україну!  Благословення Господнє на вас з Його благодаттю і чоловіколюб’ям завжди, нині і повсякчас, і навіки вічні. Амінь. Слава Ісусу Христу!

Блаженніший Святослав, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви