Чеський кардинал – колишнім німецьким католикам: Приходьте до нас

Кардинал Домінік Дука, колишній примас Чехії, заявив, що церкви в сусідніх із Німеччиною країнах можуть надавати духовне служіння католикам, виключеним з їхніх громад.

Як пояснює Vatican News, йдеться про німецьких католиків, які відмовилися платити церковний податок.

Таким чином ієрарх відреагував на інформацію про черговий рекорд виходів із Католицької церкви в Німеччині – понад пів мільйона торік. Він зазначив, що відмова сплачувати церковний податок не мусить бути рівнозначною втраті віри чи відмові від Церкви. Це також, як зазначив він, може бути формою протесту проти позиції значної частини німецького єпископату щодо Німецького синодального шляху.

«У Чехії, Словаччині чи Польщі ми можемо уділяти цим людям Таїнства, вони можуть у нас сповідатися і причащатися», — сказав він.

Читайте також: Дослідження: третина німців вважає релігійне розмаїття «загрозою»

Колишній Примас Церкви в Чехії також нагадав про внутрішньоцерковні наклепи та інтриги, жертвою яких став Бенедикт XVI.

Він також розкритикував керівництво німецької Церкви, особливо єпископа Батцінга і кардинала Маркса. Їхній плач про смерть Церкви в Німеччині він назвав пролиттям крокодилячих сліз. «Необхідно провести іспит сумління про те, як певна частина єпископів, архиєпископів і кардиналів ставиться до своїх обов’язків і своєї присяги на вірність», – додав кардинал Дука.

Цікаві інтерв’ю на відео

Читайте також: Новий рекорд: 520 тис. німецьких католиків залишили церкву минулого року

Життя, яке не варте життя. Бельгійці та німецькі нацисти

Єпископ Василь (Тучапець): «Ця війна змінює ставлення людей до конфесій і Церкви»