Чому сучасна євангелізація не працює? Думка владики Венедикта

Сучасна Церква пропонує різноманіття євангелізаційних рухів, ініціатив та шкіл, проте кількість вірян у храмах не збільшується. Чому проголошення Євангелія в перші віки християнства було успішним і чого бракує сучасній євангелізації, пороздумував на своєму ютуб-каналі відомий львів’янам єпископ Чиказької єпархії Святого Миколая УГКЦ Венедикт (Алексійчук).

Єпископ зазначив: тема євангелізації дуже поширена у сучасному світі й Церкві – створюється багато євангелізаційних рухів, які пропонують свої шляхи до євангелізації, різноманітних шкіл, які провадять євангелізаційні програми. Здається, що робиться дуже багато всього, чого не робили раніше, але видимого результату це не приносить: храми не стають більш наповненими. В чому ж проблема?  

«В чому була сила попередніх християн, і чому ми такі слабенькі зі своїми різноманітними новітніми модерними підходами до євангелізації? Бо (в перших віках християнства особливо, і впродовж століть) євангелізація – це [було] те, чим жили люди – те втілювали в своєму житті. Вони жили тим, в що вірили. Бо вони вірили в те, чим жили. Воно все було пов’язане. Тому, дивлячись на них, люди бачили, в чому сутність християнства. Християнство потягало в особах християн. Християнство було цінне, притягаюче, потягаюче для всіх людей, які навколо них», – підкреслив владика Венедикт.

Сучасні дослідження показують, що 70% інформації подається через поставу тіла, а не через те, що ми говоримо, зауважив єпископ. Тож справа була не в тому, що християни говорили, а саме в тому, чим вони жили. Християнство у їхньому житті було «відчутним на дотик».

«Ми співаємо у богослуженнях “Дивний Бог у святих своїх” або читаємо в молитвах “Боже святий, що у святих перебуваєш”. Бог немовби воплочувався, проявлявся, являвся в образі християн. Тому ми тепер такі слабенькі у тій християнській євангелізації, що ми хочемо проповідувати, але ми тим не живемо. Ми робимо різноманітні вишколи, курси – але ми самі в то не віримо. Ми тим не наповнюємо нашого життя. Тому жиймо по-християнськи – і це буде найкращою євангелізацією для людей, які навколо нас», – наголосив владика Венедикт.  

Фото з фейсбук-сторінки владики Венедикта. 

Також читайте: Хто такий християнин? Відповідь владики Венедикта

«Все в житті стане на свої місця»: Владика Венедикт пояснив, що означає безперервно молитися

Владика Венедикт: Що робити, аби гріх не повернувся?