Чотири церкви Львова відзначають храмове свято Різдва Івана Хрестителя

У цей літній час святкуємо народження одного з найвеличніших ізраїльських пророків і в той же час першого апостола і провісника християнства – Івана Хрестителя. Предтеча Іван Хреститель народився у юдейському місті Аймкарім у сім’ї священика Захарії та його дружини Єлизавети.

GalleryBigFileName_182-150x15022

Його життя сповнене страждань та жертовності. І саме йому Господь дав ласку хрестити Того, Кого інші пророки тільки передвіщали. Іван Хреститель унікальний тим, що жив і проповідував на перетині двох завітів: Старого і Нового. Він перший починає говорити про наближення Царства Божого, про живу присутність Месії і навіть вказує на Нього при хрещенні. Він хрестить водою і готує шлях для Того, хто буде хрестити Святим Духом. Також Предтеча Іван закликає грішників до покаяння і не боїться вказувати на гріхи самому царю, через що, й приймає мученицьку смерть.

Однак, Різдво Івана Хрестителя це радісне свято, яке розпочинає Божий задум спасіння усього людства, бо Предтеча Іван готує шлях Відкуплення, а Христос проходить ним.

У Львові є аж чотири храми, які святкують нині престольний празник. Серед них Українська Православна Церква Київського Патріархату Різдва Святого Пророка Предтечі та Хрестителя Господнього Іоана на вул.Пекарській,52.

Також Український Греко-католицький храм Святого Івана Хрестителя на вул. Ужгородській,1 заснований у 1920 році святкує престольний празник.

На вул. Пасічній, 91 сьогодні теж храмове свято, там розміщений храм Української Автокефальної Православної Церкви Різдва Іоана Хрестителя.

І найновіша церква Різдва Івана Хрестителя  у Львові розташована на вул. Л. Кобилиці, 31. Це Український Греко-католицький храм.

Редакція сайту «Духовна велич Львова» щиро вітає усіх парафіян та настоятелів з храмовим святом Різдва Івана Хрестителя. Хай цей предвісник Месії укріплює вас у вірі та додає мужності нести слово Боже до кожної людини. Бажаємо духовної міцності і Божої благодаті.