«Чудо над Дніпром»: Блаженніший Святослав розповів про бої біля Патріаршого собору в Києві

Під час своєї вчорашньої проповіді в Генті (Бельгія) Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав розповів про свідчення захисників Києва на початках широкомасштабного російського вторгнення в Україну.

Повний текст проповіді розміщено на офіційному сайті УГКЦ.

Блаженніший Святослав пригадав час, «як біля нашого Патріаршого собору, який лежить на Лівому березі Дніпра, точилися бої».

«Диверсійні групи нападали нас і на тих людей, які переховувалися в криптах собору. Київська самооборона захищала нас зі зброєю в руках і взяла в полон одного російського десантника. Його тіло було вкрите татуюваннями: “Лівія”, “Сирія” тощо. Після того ці наші захисники розповідали: “Блаженніший Святославе, ми бачили перемогу України”. Як це можливо? Вони бачили, що Україна переможе, в очах цього десантника. Він був до смерті переляканий. Щось у планах злого на українській землі пішло не так: небесне військо разом із нашими захисниками вчинило “чудо на Дніпром”», — розповів Отець і Глава УГКЦ.

Водночас Блаженніший Святослав відзначив, що чудеса потребують нашої співучасті.

«Ми, люди, теж маємо певні обов’язки перед небесними силами — виявляти їхню силу і святість, молитву і захист стосовно найслабших у видимий спосіб, ставати видимими силами добра в цьому світі», — відзначив він.

Також читайте: Блаженніший Святослав пояснив, що означає любити грішника