Чим можна буде поповнити свою духовну бібліотеку на Форумі видавців? (10 видань)

181603У Львові з 9 по 13 вересня триває Форум видавців. Саме тут є можливість купити собі книги найрізноманітніших тем і напрямків. Пропонуємо перелік книжок, які можуть стати для Вас джерелом роздумів, пізнання та насолодою для душі. Саме їх презентуватимуть цьогоріч на Форумі видавців у Львові.

Презентація“Пастирські послання митрополита Андрея Шептицького в IV томах” (презентація книги 10 вересня з 14.00 до 14.45 год. у Музеї етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України (просп. Свободи, 15). Видавництво Артос)

Видання “Пастирських послань” митрополита Андрея Шептицького є певною віхою у вивченні історії релігійної думки в Україні ХХ ст. і продовжує публікацію джерел, присвячених життю й діяльності глави Української Греко-Католицької Церкви.

– Михайло Приймич: Іконостаси Закарпаття 
007(презентація книги 10 вересня з 14.00 до 14.30 год. у Палаці мистецтв (вул. Коперника, 17, Стенд 444). Видавництво Карпати)

Історико-мистецькі нариси Михайла Приймича присвячені проблемам культурного розвитку Закарпаття у ХVIII cт. та наступні століття, для яких церковне мистецтво було складовою формою національного відродження. Це видання про унікальне зібрання іконостасів храмів Срібної Землі у всій їхній вишуканій величі.

– Надійка Гербіш: Дороговкази, радіо та дощ
завантаження (1)(автограф-сесія та презентація книги 10 вересня з 19.00 до 19.45 год. у ГРУШЕВСЬКИЙ cinema jazz (просп. Шевченка, 28). Видавництво Свічадо)

 «Дороговкази, радіо і дощ» – есеї молодої, але вже відомої як в Україні, так і за її межами письменниці, дружини й мами Надійки Гербіш про життя як мандрівку – до Бога, до ближнього, до себе самої.

 Читайте також: Надійка Гербіш: «Я переконана, що книжки будуть навіть у Раю»

– Шептицький від А до Я”
52E560C4-1C49-4CF8-BFE5-7DA87B674637_w640_s(презентація книги та проекту 11 вересня з 15.00 до 15.45 год. у Палаці Потоцьких (вул. Коперника, 15, Дзеркальна зала). Видавництво Старого Лева)

Це своєрідна ілюстрована абетка-енциклопедія, яка відкриває читачам головні віхи життя великого митрополита, оповідає про його рід, формування його як людини та духовного наставника сучасників. Читачі дізнаються, де митрополит Андрей народився і навчався, як пішов за покликанням серця, як служив Богу і людям, допомагаючи сиротам і знедоленим, рятуючи від переслідувань євреїв.

Читайте також: У львівському видавництві з’явилась незвична книга про Андрея Шептицького для дітей

Ольга Гербст: «Іоанн Павло ІІ. Його святість і подорож його святості в Україну»
ioann-pavlo-ii-jogo-svyatist-i-podorozh-jogo-svyatosti-v-ukrayinu(презентація книги 11 вересня з 17.00 до 17.45 год. у Пороховій вежі (вул. Підвальна, 4). Видавництво Самміт-книга)

Книжка «Іоанн Павло ІІ. Його Святість і подорож Його Святості в Україну» включає біографію Кароля Войтили до проголошення його Папою Римським Іоанном Павлом ІІ, його понтифікат, передумови приїзду до України та результати візиту, а також унікальний шлях до святості.

– Владика Венедикт: Роздуми до літургійних читань Апостола
1893_venedykt2
(автограф-сесія та презентація книги 11 вересня з 18.00 до 18.45 год. у Палаці мистецтв (вул. Коперника, 17, конференц-зал). Видавництво Свічадо)

Роздуми над щоденними літургічними читаннями. Це вже друга книга роздумів. Читаючи Євангеліє разом з цими роздумами, будемо переживати їх особисто. Не буде великої користі з того, щоб прочитати цю книгу за декілька днів, не для цього вона призначена. Ми вже і так багато знаємо, багато прочитали, проте не живемо цим. Ці роздуми на щодень подані так, щоб ми все більше жили Словом Божим. Було би дуже корисно читати їх день за днем

Благословенні душі, що вміють випромінювати… (Зеновій Красівський і Олена Антонів)
SH7-QW943fM(презентація книги 12 вересня з 14.00 до 14.45 год. у Музеї етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України (просп. Свободи, 15). Видавництво Свічадо)

Автор ідеї цієї книги – Євген Сверстюк. Книга присвячена лицарю духу, співзасновнику підпільного Українського національного фронту Зеновію Красівському, який усе життя боровся за свободу України та легалізацію УГКЦ, відбувши за це 26 невільничих літ, та його чарівній дружині Олені Антонів – берегині політв’язнів, матері Тараса Чорновола.

Валентина Бочковська: Historiae biblicae Veteris et Novi Testamenti
(презентація книги 12 вересня з 16.00 год. у Палаці Потоцьких (вул. Коперника, 15, Дзеркальна зала). Видавництво Каламар)

klauber-001-1024x768Факсимільне видання рідкісного стародрука “Historiae biblicae Veteris et Novi Testamenti” (“Історія Біблії, Старого і Нового Заповіту”), що вперше було надруковане у видавництві братів Клауберів в Ауґсбурзі в 1748 р. Книга “Historiae biblicae Veteris et Novi Testamenti” або Лицьова Біблія, тобто Біблія в ілюстраціях, видана форматом ін-фоліо (в аркуш) і складається зі 100 сюжетних гравюр-мідьоритів, що презентують найважливіші сюжети Біблії в їх послідовності. Книга виходить з детальним науковим коментарем та адаптованим перекладом текстів з латинської на англійську й українську мови.

– Левко Різник: Поет і Владика
Riznyk_enl(презентація книги 13 вересня з 13.00 до 13.45 год. у Львівській організації Національної спілки письменників України (вул. Соломії Крушельницької 17). Львівська організація Національної спілки письменників України)

Книга «Поет і Владика» належить до трилогії і є своєрідним продовженням роману «Самотність Пророка, або Добрий Ангел Івана Франка». В її центрі дві непересічні особистості ‑ поет і вчений-енциклопедист Іван Франко, та духовний провідник галичан ‑ митрополит Української греко-католицької церкви Андрей Шептицький, котрі мали великий вплив на життя українського суспільства кінця XIX‑початку XX століття. Роман написаний у формі своєрідної сповіді поета перед владикою, владики ‑ перед поетом, а обидвох ‑ перед читачами, тобто перед народом, за пережите і передумане у житті.

– Мухаммед Асад: Шлях до Мекки
road-to-mecca_0(презентація книги 13 вересня з 17.00 до 17.45 год. у у Палаці мистецтв (вул. Коперника, 17, конференц-зал). Видавництво Ісламського культурного центру)

Україномовний переклад книги видатного вихідця зі Львова — славетного ісламського діяча, перекладача, дипломата та письменника Мухаммада Асада.«Шлях до Мекки» — книга,  адресована вдумливому читачеві без залежності від його віросповідання чи переконань. Вона буде цікава в першу чергу не мусульманам та допоможе позбутися багатьох упереджень і помилкових стереотипів, що існують щодо Ісламу та його послідовників — мусульман.

Крім того на Форумі можна буде придбати ще кілька непересічних видань, офіційна презентація яких уже відбулася або відбудеться тільки згодом.

J.A_Duch_Kerivn1. Юзеф Августин SJ: «Медитація Ігнатіанська», «Духовне керівництво» та «Духовне роспізнавання» (автограф-сесія та презентація книг відбулася 10 вересня в Українському католицькому університеті (вул. Хуторівка, 35а). Видавництво “Кайрос”)

Книги присвячені духовності, практиці ігнатіанських медитацій, важливості читання і роздумування над Божим Словом та місцю духовного керівника в житті людини. Видання передбачені не тільки для церковного середовища, а й психологів, педагогів та всіх хто бере участь у духовному формуванні людини.

2. Іван Гречко: Іванове стремління. Видавництво Свічадо

1883_ivan_stremlinnjaОповідь має форму спіралі, які розгортаються хронологічно у трьох лініях: 1986 рік і подальші події пов’язані з виходом УГКЦ з підпілля: створенням РУХу, мирянським рухом, незалежністю України; сучасний час і події пов’язані з безпосередньою роботою над книгою та 1929 рік  – народження Івана Гречка і його життєвий шлях до 1986 року. Книга написана як діалог поколінь двох авторів.

 

3. о. Василь Климентій Стасів ЧСВВ: Місія високого слова. Видавництво Місіонер

Видання розповідає  про давні осередки книгодрукування під опікою Чину Святого Василія Великого, що були безцінним культурним та націєтворчим чинником. Зокрема, автор згадує про Львівський видавничий центр у василіянському Онуфріївському монастирі як підтвердження існування дофедорівського книгодрукування. Книжка розрахована на широке коло читачів, чиї зацікавлення дотичні до історії книгодрукування, мистецтвознавства, культурології, духівництво та мирян, студентів світських і духовних закладів.

Підготувала Анна Грапенюк