Блаженніший Любомир у Львові: «Я хотів би, щоб ця книжка продовжувала здійснення мрії митрополита – повернення первісної єдності нашому народу»

Guzar1У середу, 7 жовтня, у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулася презентація книги Блаженнішого Любомира Гузара «Андрей Шептицький Митрополит Галицький (1901-1944) провісник екуменізму».

Презентував книгу сам автор. Присутні тепло зустріли Блаженнішого оплесками та розпочали презентацію із молитви «Отче наш» у виконанні народної капели бандуристок “Зоряниця”.

Любомир Гузар найперше зазначив великий вплив митрополита Шептицького на єдність Церков.

«У середовище, в якому я зростав, дуже часто велася мова про митрополита Шептицького. Він зробив багато чого для зближення християн в народі, а також заохочував священиків до наукових праць та гуртків. Я дуже радий, що книга допоможе вам наблизитися до нього» – зазначив Архиєпископ.

DSC_9853Презентована книга – англо-український переклад докторату, який Любомир Гузар захистив 1972 року в Папському Урбаніянському університеті в Римі. Це погляд Блаженнішого на діяльність Митрополита Андрея у справі відновлення єдності Церков.

Загалом, кардинал Любомир Гузар висвітлює основну працю, тему життя митрополита Андрея – єдність Церков. Архиєпископ не боїться називати його екуменічним просвітителем і намагається зрозуміти його логіку. Є два аспекти, на які звертає увагу Блаженніший: наскільки митрополит був дитиною свого часу та водночас вісником майбутніх ідей, праць для наслідувань.

«Я хотів би, щоби та книжка, присвячена екуменічній діяльності Митрополита Андрея Шептицького, продовжувала здійснення його мрії і бажання, щоби в нашому народі повернулась первісна єдність. Для мене це дуже важливо. І я вважаю, наскільки це буде здійснене, настільки ця книжка, навіть у своїй недосконалій формі, буде мати користь. І люди почнуть думати, як можна в нашому народі здійснити остаточне повернення до первісної єдності. Якщо при Божій помочі це вдасться, то я певний, що Митрополит Андрей Шептицький на небі буде радіти серцем, що його праця продовжується. А ми будемо також радіти серцем тут, на землі» – запевнив Блаженніший Любомир.

Участь у презентації взяв викладацький склад кафедри перекладознавства ЛНУ ім. І. Франка, який здійснював переклад книги, також студенти та викладачі університету, духовенство Львова різних конфесій, зокрема презентацію відвідав владика Димитрій, митрополит Львівський і Сокальський УПЦ КП.

Завітав на захід також міський голова Андрій Садовий.

12113480_973627559345506_192832880062780161_o«Потрібно сказати, що воістину висока справа об’єднує усіх добрих людей надзвичайно працьовитого колективу, який працював над книгою. Вони виконували свою працю так, якби вони її робили в ім’я Ісуса Христа: досконало, повністю віддаючи себе цій справі. Велика вам пошана і повага. Я переконаний, що у львівських бібліотеках вона буде мати надзвичайний попит, стане незамінним екземпляром для нашої спільноти.

Ми занадто малі, щоб пізнати Митрополита Андрея Шептицького, але кожен з нас може знайти себе у праці, яку сьогодні ми презентуємо» – наголосив Андрій Садовий.

Також міський голова нагородив «Відзнакою імені Олени Степанівни» доктора філологічних наук, професора, завідувача кафедри перекладознавства і контрастивної лінгвістики імені Григорія Кочура ЛНУ імені І. Франка Зорівчак Роксолану Петрівну, під керівництвом якої здійснювався переклад та відзначив дипломом колектив кафедри перекладознавства і контрастивної лінгвістики імені Григорія Кочура ЛНУ імені І.Франка.

Окрім цього, на зустрічі можна було почути й думку про книгу представника молодого покоління, а саме аспірантки та викладача кафедри нових медій факультету журналістики Франкового вишу, яка вивчає комунікацію між Церквою та суспільством, журналістки сайту «Духовна велич Львова» Юліани Лавриш: «Хотілося б зазначити, що ця праця є багатоформатною. У ній можна дізнатися про стосунки митрополита із батьками, як він обрав нелегку стежину душпастиря та про його ув’язнення. Тож з цих свідчень, можна дуже багато чого для себе почерпнути. Також мене надзвичайно вразила велика джерельна база листів, доповідей із різних конференцій, які використав Любомир Гузар. Безумовно ми живемо у важкий час. Тому вкрай необхідно обєднатися не тільки словесно, а й відкрити одне до одного свої обійми. Тому запрошую читати книгу з великим серцем, відкинувши всі свої упередження».