Чин освячення Богоявленської води на площі Ринок звершили військові капелани

У день свята Богоявлення, 19 січня 2023 року, на площі Ринок у Львові традиційно відбувся Чин освячення води. Упродовж дня львів’яни можуть прийти на площу Ринок і взяти освячену воду до своїх домівок, пише Львівська міська рада.

Цього року Чин освячення води звершили львівські військові капелани різних конфесій, які духовно супроводжують наших військовослужбовців та щоденно моляться за них, зокрема у львівському Гарнізонному храмі св. апп. Петра і Павла.

Також читайте: Чому і для чого Церква освячує воду?

«Ми знаємо, що є добра, гарна традиція – загальноміське водосвяття. Цьогоріч, безумовно, основна тема в суспільстві – це є захисники України і їхня мужність. Військові капелани, які стараються завжди бути поруч захисників, цьогоріч є запрошені на те, щоби освятити цю воду. Думаю, що в тому є, властиво, глибока символіка – щоби ще раз привернути увагу людей до того, що триває війна і що захисники потребують молитви, потребують підтримки. Напевно, капелани в цьому, власне, і стануть видимим знаком того, що молитва – це зброя, яка дуже важлива», – зазначив у коментарі  о. Тарас Михальчук, настоятель Гарнізонного храму св. апп. Петра і Павла, голова Місії «Центр Військового капеланства»  Курії Львівської Архиєпархії УГКЦ.

Йорданське водосвяття – добра традиція для Львова. Зазвичай Чин великого освячення води Святих Богоявлень – багаточисельна подія на львівській площі Ринок. Екуменічне освячення води завжди збирає духовенство християнських конфесій та численних львів’ян у молитві. Цьогоріч виклики війни дещо змінили масштаби події, та водосвяття все ж відбулося.

«У Львові є чудова традиція освячення води у день Богоявлення Господнього біля Ратуші. Проте за сучасних обставин в нашій державі цього року освячення відбувається скромно і тихо, в молитві до Бога», – каже Євген Бойко, директор департаменту «Адміністрація міського голови» ЛМР. 

Також читайте: Про традиції свята Богоявлення у давньому Львові

Капелан ЛМР о. Павло Дроздяк наголосив, що цьогорічне водосвяття стало моментом великої єдності.

«Разом із нашими капеланами в особливий спосіб переживемо це Богоявлення, єднаючись думкою і молитвою з нашими військовослужбовцями, добровольцями, волонтерами, усіма тими, які платять найвищу ціну за нашу свободу, за те, що святкуємо ці свята у своїх домівках», – наголосив о. Павло Дроздяк

Для освячення води використали резервуар об’ємом у 1500 літрів, відтак усі охочі мають змогу взяти освячену воду додому.

Також читайте: Яким було Водохреще для львів’ян 85 років тому?

Фото Романа Балука