Делегація Всесвітньої Ради Церков: в Україні немає переслідувань за релігійною ознакою

Незважаючи на воєнний стан, український уряд забезпечує високий рівень релігійної свободи, чому також сприяє судова система – виключенням є лише території Україні, тимчасово контрольовані російською окупаційною владою. Такі підсумки зустрічі представників Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) з делегацією Всесвітньої Ради Церков (ВРЦ), інформує ВРЦіРО.

11 травня 2023 року представники Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій зустрілися із делегацією Всесвітньої Ради Церков, яка прибула до Києва на чолі з преподобним доктором Джеррі Піллеєм, Генеральним секретарем ВРЦ. Під час зустрічі говорили про становище релігійних спільнот в умовах російської агресії. Представники українських церков і релігійних організацій поділилися з делегацією ВРЦ досвідом міжконфесійної співпраці в Україні, розповіли про душпастирську та гуманітарну діяльність церков під час війни. Водночас українські релігійні діячі звернули увагу на використання Росією релігії у війні проти України. Прикладом цього є ідеологія «Русского міра», яку Кремль і російські військові намагаються втілити під час повномасштабного вторгнення шляхом справжнього геноциду Українського народу. 

«В Україні шанується свобода віросповідання та немає переслідувань за релігійною ознакою під час війни. Натомість украй небезпечним залишається становище віруючих на українських територіях, окупованих Росією внаслідок збройної агресії», – наголосив Головуючий у ВРЦіРО єпископ В’ячеслав Горпинчук. «Терор цивільного населення, особливо релігійних діячів, є звичною тактикою залякування та підкорення для російської окупаційної влади. Ми сподіваємося, що голос ВРЦ також звучатиме в світі на захист віруючих, які щоденно страждають через присутність російських окупантів на українській землі».

Представники ВРЦіРО, які 2022 року були делегатами на Асамблеї ВРЦ у Карлсруе, Німеччина, подякували Генеральному секретарю ВРЦ за можливість взяти участь у цьому заході та засвідчили про відкритість ВРЦіРО до подальшої взаємодії з ВРЦ на міжнародному рівні. Присутні релігійні діячі також висловили побажання до Всесвітньої Ради Церков щодо дальшої підтримки України, в тому числі в протидії російській пропаганді, яка перекручує факти та виправдовує жорстоку війну Росії проти українського цивільного населення. 

Делегація ВРЦ перебуває з візитом в Україні з 10 по 13 травня. Крім зустрічі з представниками ВРЦіРО іноземні релігійні діячі провели окремі зустрічі з представниками Української Православної Церкви та Православної Церкви України.