У львівській церкві святого Андрія Первозваного, де служать отці василіяни, розміщена особлива святиня — чудотворна ікона Матері Божої, історія якої розпочалася 1786 року в селі Деревня на Жовківщині.
«Одне подружжя довгий час не мали дітей, але неустанно молилося перед іконою Богородиці, щоб Господь дарував їм дитя», — йдеться в розповіді на сайті Василіянського Чину Святого Йосафата. «Народився хлопчик. Та виявилося, що дитя незряче. Впродовж п’яти років батьки ревно молилися перед іконою, благаючи Богородицю, щоб дитина могла прозріти».
Чудо прозріння хлопчика сталося на свято Успення якраз в той час, коли мати розповідала синові про Богородицю. В якийсь момент дитя вигукнуло, вдивляючись в iконy: «Яка гарна Мати Божа!».
Батьки передали ікону для вшанування до василіянського монастиря у Жовкві, де розпочалося її почитання як чудотворної. Ікона перебувала в обителі до1948 року – до закриття комуністичною владою монастиря на свято Благовіщення.
Іконy таємно перевезли до Крехова. Та невдовзі на свято Успення Богородиці закрили монастир i в Kpexoві — церковним речам та іконам загрожувало знищення. Однак чудотворна ікона з Деревні дивом вціліла, потрапивши до василіянського ченця Антонія Масюка.
Завдяки його молитвам перед цією чудотворною іконою Страждальної Матері Божої на свято Благовіщення сталося оздоровлення невиліковно хворої дівчини, доньки місцевого атеїста.
Відтак ікона Страждальної Матері Божої перебувала у василіянському монастирі у селі Малехів.
18 січня 1990 року ікону було перенесено до відновленого монастирського храму св. Онуфрія у Львові. Наприкінці того ж року її перенесли до львівського храму св. Андрія Первозваного. З 1997 року ікона перебувала у василіянському храмі Пресвятого Серця Христового у Жовкві, але 1999 року її знову повертають до храму св. Андрія Первозваного.
А 27 червня 2001 року Деревнянську чудотворну ікону Матері Божої коронував Папа Іван Павло ІІ, сталося це під час Божественної Літургії, яку він звершив у Львові.
Також читайте: Андрій Майовець: «Той, хто пише ікони, має дослухатися до храму»
Лілійний санктуарій на Личакові: львівська оселя святого Антонія
Свята Джанна творить чудеса через свою ікону: українці діляться свідченнями