Десятки благодійників завітали на доброчинний бенкет “Різдвяна просфора” у Митрополичі сади

У Митрополичих садах Святоюрського комплексу десятки благодійників завітали на доброчинний бенкет “Різдвяна просфора”.  Серед гостей були Архієпископ і Митрополит львівський Високопреосвященніший Ігор, єпископ-помічник Львівської архиєпархії Володимир, єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської архиєпархії Преосвященніший Петро, львівське духовенство, підприємці, митці. На захід також завітав Міський голова Львова Андрій Садовий з дружиною Катериною.

      Залучені від благодійної події кошти скерують на розвиток Стипендіальної програми, яка діє при БО “Фундація Духовного Відродження” ЛА УГКЦ і підтримує майбутніх священиків.  Підтримку отримають студенти-сироти, малозабезпечені, які є успішними у навчанні.

 Благодійний вечір розпочався з ділення просфорою і вітального слова і благословення Митрополита Ігора.

 «Прософора і мед є символом єдності. Ми переконані, що ділячись нею ми зростаємо у єдності в наших сім’ях, у семінарії, у наших містах і дай Боже в нашій Україні На такому вечорі як сьогодні ми продовжуємо збирати кошти для студентів-семінаристів. Дякуємо вам за те, що ви прийшли і готові взяти на себе можливо навіть і не по одному семінаристу і оплатити вартість їхнього навчання. Це для вас буде дуже велика мотивація», – переконаний Архієпископ і Митрополит Львівський Ігор.

“Наші благодійники розуміють, що інвестуючи у вишкіл душпастирів, вони інвестують у зміну суспільства в доброму напрямку”, – переконаний єпископ-помічник Львівської архиєпархії владика Володимир: “Це вже маленька традиція збиратися на післяріздвяну просфору, яка має благодійний елемент підтримки наших семінаристів у формі стипендій. Цього року року така зустріч з огляду на карантин відбувається в митрополичих садах. Вже сформувалася своєрідна родина благодійників. Ці люди навіть чекають зустрічі, щоб зустрітися між собою та семінаристами, яких вони підтримують. Душпастирське служіння актуальне і дуже потрібне завжди, а тому важливий і добрий вишкіл майбутніх душпастирів. Суспільні кризи, як наприклад сучасна пандемія, ще більше загострюють потребу духовного супроводу людей”.

Ректор Львівської Духовної Семінарії отець Ігор Бойко подякував усім учасникам за присутність і підтримку Семінарії.

«Багато хто з вас прийшов сьогодні на цю просфору вчетверте. Хочу від усіх настоятелів Львівської Духовної Семінарії, від нашої Архиєпархії, братів-семінаристів висловити вам велику і щиру вдячність за те, що ви сьогодні є разом з нами. За те, що ви впродовж року підтримуєте контакт з  нашою семінарією в різний спосіб  Ви вкладаєте в майбутнє нашої Церкви, бо робите добру і благу справу, яку започаткував владика Венедикт», – сказав ректор львівської семінарії.

«Підтримка стипендіата не є емоційною підтримкою і такий вибір потребує вміння бачити глибше», – підкреслила керівниця БО “Фундація Духовного Відродження”

«Нам вдалося залучити приблизно три мільйони. Ці кошти були розділені рівно на 120 стипендій. Це означає, що 120 хлопців отримали нашу підтримку.  Підтримка стипендіата не є емоційною підтримкою і вибір потребує вміння бачити глибше. Символічно, що зустріч проходить в садах, які ми називаємо іменем митрополита Андрея і який сам дбав за стипендії для здібних студентів. Переконана, що слід підтримувати семінаристів і в час пандемії, бо цю кризу відчули всі, а семінарія – це непросто навчальний заклад. Для семінарії важливою є формація, яка передбачає проживання у спільноті, що збільшує бюджет навчання»,- додала організаторка заходу.

       Нагадаємо, що ініціатива збору коштів на стипендії для семінаристів належить правлячому єпископу єпархії Святого Миколая з осідком в Чикаго владиці Венедикту. У січня 2018 року під час  святкування 50-річчя владики, було зібрано 1 380 000 грн. Тоді 10 відсотків від загальної суми зібраних коштів буде скеровано на формування стипендій в Тернопільській, Ужгородській, Дрогобицькій, Івано-Франківській та Київській духовних семінаріях – по дві стипендії на кожну семінарію. Решту суми передали для створення стипендіального фонду для семінаристів Львівської духовної семінарії.

Підготувала Христина Кутнів 

Світлини Мирослав МТМ