«Дім Серця»: 25 років поруч з найменшими та найубогішими

DSC_0019-700x465У середу, 28 жовтня, у львівському кафедральному соборі Успіння Пресвятої Діви Марії сестри римо-католицького руху милосердя «Дім Серця» урочистою Святою Месою дякували за 25 років служіння тим, хто потребує та шукає Бога.

Службу Божу з нагоди 25-річчя заснування спільноти очолив єпископ Леон Малий. Урочисту Літургію завершив концерт Григоріанських хоралів (VII-XII ст.) та давніх духовних наспівів України.

DSC_0015-700x465

«Наша асоціація почала працювати 25 років тому. Ідеєю нашого засновника отця Тьєрі де Русі, тодішнього генерального настоятеля монашого згромадження Слуг Ісуса і Марії було зібрати волонтерів, які би присвятили один або два роки свого життя служінню Богові, життю у спільноті та молитві, розвиваючи дар співчуття, дружби між людьми, які почуваються самотніми чи страждають. Нашим завданням було і є вносити в їхнє життя присутність Марії, світло, любов і турботу! В Україну ми приїхали на запрошення одного із викладачів УКУ, який знав про Дім Серця і його служіння. Нашу місію тут благословив єпископ Леон Малий. І ми дуже щасливі, що сьогодні саме він служив Месу з нагоди 25-річчя заснування нашої спільноти.

Тут ми працюємо в інтернаті, відвідуємо мешканців будинку пристарілих, опікуємося безхатченками і також гуртуємо творчу молодь, адже ці молоді люди мають особливе відчуття Бога, але часто є далекими від Церкви» – розповіла про працю спільноти у Львові сестра Од Гійє.

DSC_0042-700x465

Довідка:

«Дім Серця» існує від 1990 року й упродовж 15 перших років було засновано більше ніж 35 осередків у понад 20-ти країнах світу. У квітні 2000 року Католицька Церква визнала рух «Домів Серця» приватним згромадженням вірних. В осередках «Дому Серця» зазвичай живуть чотири-п’ять волонтерів, жінок або чоловіків різних національностей, які хочуть присвятити щонайменше 14 місяців свого життя допомозі тим, хто її потребує. У Львові спільнота працює від 2006 року.

DSC_0038-700x465

Місія Домів Серця:

– Волонтери з усіх країн та всіх середовищ, які прагнуть відповісти на заклик Бога, можуть присвятити рік свого життя служінню знедоленим у спільнотах Домів Серця. Волонтери живуть малими спільнотами, розкиданими по всій земній кулі, у найбідніших районах.

– Будуючи життя на фундаменті інтенсивної спільної молитви, волонтери ставлять собі за мету:

  • пригорнути і вислухати знедолених дітей та їхні сім’ї, прийняти їх такими, як вони є, несучи їм любов, підтримку та розраду;
  • плекати з убогими і стражденними людьми стосунки дружби і довіри у їхніх власних середовищах;
  • бути єднальною ланкою між дітьми вулиці, їх сім’ями і місцевими харитативними та соціальними організаціями.

Харизма Домів Серця:

Доми Серця намагаються побачити глибинний сенс життя і своїх стосунків з людьми. Кожну сферу людського життя – освіту, культуру, середовище праці, суспільне життя тощо – вони перемінюють, приносячи в неї дар співчуття.

Джерело: CREDO