До Львівської міськради завітав хор Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ

27495979_560223254324692_159822041_nУ понеділок, 29 січня 2018 року, до Львівської міської ради завітав хор Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ. Колектив взяв брав участь у 21-му Фестивалі української коляди «Прощання з колядою», який організовало Львівське Ставропігійне братство св. ап. Андрія Первозванного (при Свято-Успенській Церкві УАПЦ).

Фестиваль тривав 2 дні: перший день –  у Миколаєві, другий – у Театрі Марії Заньковецької за участю Митрополита Макарія і всього духовенства Львівської єпархії УАПЦ.

«Ми подолали великий шлях, і просто вражені львівською гостинністю. Тому із вдячністю прийшли до Львівської міської ради, щоб подякувати мерові та всьому апарату міськради. Ми отримали подяку на фестивалі, і тому з цим візитом прийшли до вас, щоб подарувати частинку нашого тепла, вітання від нашого Високопреосвященного владики Афанасія (Шкурупія)», – наголосив прес-секретар Харківсько-Полтавської єпархії ієрей Олександр Ґорай.

«Наш колектив є практично повністю аматорським: люди, які не мають відповідної освіти, але прагнуть співати. Ми відроджуємо традиції співу, хорові традиції, піднімаємо культуру співу у Полтаві. Також ми організували дитячий колектив, дорослий колектив Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ. Наша мета – це збереження та популяризація українського духовного співу. Ми співаємо твори українських духовних композиторів, віднаходимо перлини полтавських композиторів (наприклад, у Львові на Божественній Літургії у Свято-Успенській Церкві звучав твір Григорія Китастого, вихідця з Полтавщини, який виїхав до діаспори). Ми існуємо при церкві, співаємо Божественні Літургії. Крім того, є велика фестивальна творча робота, щоб поруляризувати духовний спів зокрема», – зазначив ієрей Олександр Ґорай.