До Львова прибуде чудотворна Дубенсько-Чернігівська ікона Божої Матері

ікона2З 13 серпня львів’яни та гості міста матимуть змогу помолитися біля Чудотворної Дубенсько-Чернігівської ікони Божої Матері у храмі Благовіщення Пресвятої  Богородиці УПЦ КП (вул.Антонича 5).

З давніх часів Дубинська ікона Пресвятої Богородиці належала до сімейних святинь знаменитого роду князів Острозьких. Перша згадка про неї датується 1565 роком, коли князь Констянтин Острозький запросив до себе на ночівлю подорожніх. Серед них була незряча жінка, яка самостійно зайшла до кімнати, де була святиня і приклонившись прозріла. Князь одразу відправився в монастир і розповів про все ігумену, а зранку відвіз ікону в Дубинський Хресто-Воздвиженський чоловічий монастир. Оригінал святині зник впродовж Першої світової війни, а копія потрапила у Чернігівську область. Наприкінці ХІХ ст. , в північній частині області у містах Новгород-Сіверському, Коропі, Сосниці лютувала епідемія морової язви. Після того, як було звершено хресні ходи з Дубинською іконою, хвороба відступила, а багато людей отримали зцілення.  У буремні 20-ті роки минулого століття, коли богоборчою владою нищились монастирі і храми, Дубинська ікона потрапила до благочестивої прихожанки монастиря, котра її зберігала до кінця 90-х років ХХ століття. Таким чином, ікону було врятовано від знищення.

У 2000 р. ікону передали родині В’ячеслава Юрійовича Павленка, (сьогодні благочинний Новгород-Сіверського району Чернігівської єпархії), де вона у 2004 році замироточила. У 2009 році біля цієї ікони зцілився священик Сумської єпархії Володимир Скиба, котрий через пухлину у горлі втрачав голос, а також прихожанка Свято-Троїцького храму міста Шостка Сумської обл. Марія Іванова, яка перенесла інсульт і була прикута до ліжка.

У 2010 р., з благословення Преосвященного Іларіона єпископа Чернігівського і Ніжинського, священик В’ячеслав Павленко передав Дубинську ікону Свято-Катеринівському кафедральному соборі  Чернігова на постійне перебування. Опісля ікона почала “мандрувати” областями України.

У Львові ікона перебуватиме з 13 серпня (18.00 год) до 26 серпня (11.00 год).

З 26 до 29 серпня ікона «помандрує» до села Нижнє Синьовидне (Сколівський район, Львівська обл.), а з 30 серпня до 4 вересня знову буде у Львові.

Богослужіння у храмі Благовіщення Пресвятої Богородиці щоденно звершуватимуться о 9.00 та о 18.00 год.

Для кожного, хто хотів би помолитися перед іконою у храмі, буде така можливість з 8.30 до 19.00 год.