До Львова прибуде чудотворна ікона Пресвятої Богородиці “Призри на смирення”

PnS22 липня 2017 року, орієнтовно о 16:00 год., до Свято-Георгіївського кафедрального собору УПЦ міста Львова прибуде чудотворна ікона Пресвятої Богородиці “Призри на смирення”, яка відома чудом нерукотворного відображення на склі.

Вперше ікона  Божої Матері «Призри на смирення» згадується у Псковському літописі у 1420 році. Стародавній образ «Призри на смирення» не дійшов до наших днів. Проте один із списків стародавньої ікони у Київському Свято-Введенському чоловічому монастирі у серпні 1993 року дивним чином відобразився на склі. Це скло прикривало ікону, але не торкалося її.

Київські вчені, провівши дослідження, дійшли висновку, що зображення є неруковорним, тому не змогли дати наукового пояснення диву, що сталося.

Наказом Священного Синоду Української Православної Церкви від 22 листопада 1995 року святий образ Божої Матері «Призри на смирення» був визнаний чудотворним.

25 липня 2017 року, ввечері після закриття храму, ікона покине Львів та відправиться до Києва. Протягом перебування ікони в нашому місті, постійно будуть звершуватися молебні з акфістним співом до Пресвятої Богородиці про заступництво українського народу та про мир в Україні.

Джерело: Прес-служба Львівської єпархії УПЦ