На Львівщині відкриють пам’ятний знак до 120-річчя першого новіціяту Студитів

27 вересня у с. Волсвин на Сколівщині  відбудеться освячення пам’ятного знаку до 120-річчя першого новіціяту Студитів. Розпочнеться подія о 12:30 Божественною Літургією, опісля відбудеться освячення води та освячення пам’ятного знаку. Літургійні чинності очолить Преосвященний Владика Петро Лоза. Про це повідомив отець Юстин Бойко на своїй сторінці у Фейсбуку.

“Меценат, який профінансував виготовлення цього пам’ятного знаку захотів залишитися непублічним. Але, хочу сердечно йому подякувати, бо він від давних часів підтримує фінансово усі історичні проекти щодо Студитів, а також частково серпневу пішу прощу до Унівської Лаври. Звати його Володимир” – йдеться у дописі.

220


Окрім того, отець Юстин нагадав, що 22 вересня 1898 році у с. Волсвин на Сокальщині був офіційно заснований перший новіціят майбутніх монахів Студійського Уставу. Його заклав о. Андрей Шептицький, ЧСВВ ще тоді, коли сповнював місію професора у Кристинопільському Василіянському монастирі.

32


“На той час у с. Волсвин існувало велике монастирське господарство, зване фільварком. Воно забезпечувало Кристинопільський та частково інші Василіянські монастирі. Саме тут в часі одного з відвідин майбутній митрополит, а на той час о. Андрей Шептицький зустрів хлопців, які хотіли жити монастирським життям.

Оскільки для вступу до Василіянского монастиря після Добромильської реформи вимагалося певне придане, на що не були усі спроможні, о. Андрей вирішив їх зорганізувати у маленьку спільноту, яка мала за мету зберігати просто давнє правило – молитва і праця. Спільнота перших студитів розпочалася з двох осіб, а вже через 2 роки нараховували 24 особи.

У 1901 році, коли владика Андрей Шептицький став митрополитом Львівським, він перевів усіх цих перших монахів біля Львова у район Вульок. А в 1902 році вони перейшли до Скнилова, де розпочали будівництво Лаври св. Антонія Печерського. Будівництво завершили у 1906 році.

За матеріалами Форпост