До Львова привезуть мощі Св. Антонія із Падуї

З 14 до 24 вересня у Львові будуть виставлені до почитання мощі святого Антонія Падуанського. Паломництво очолять два ченці-францисканці – Евдженіо Каніл та Даніель Фечета, які привезуть святиню з італійської Базиліки святого Антонія. Мощі прибудуть на прохання та за благословенням Митрополита Львівського Ігоря (Возьняка).

вигляд мощей

Релікварій складається із двох частин: одна в позолоченому бюсті, а інша – у срібному футлярі. Унікальність мощей у тому, що язик і підборіддя святого – нетлінні. Адже святий Антоній за життя прославився талантом проповідника і збирав на проповіді тисячі вірян. Упродовж століть до святого Антонія за поміччю звертаються бідні, подорожуючі, конфліктні подружні пари і люди, які прагнуть віднайти загублені речі.

DSC_1355
На брифінгу капелан Львівської міської ради о. Павло Дроздяк, настоятель Архикатедрального собору св. Юра о. Роман Кравчик, суддя Львівської Архиєпархії Андрій Ханас

У Львів мощі доправлять 14 вересня 2018 року, а вже о 18 год. розпочнеться Божественна Літургія і буде відкритий доступ до святині. Про це розповів настоятель Архикатедрального собору св. Юра о. Роман Кравчик, який особисто долучився до процесу домовленостей, щодо транспортування мощей до Львова:

“Ми плануємо, щоб упродовж перебування мощей у Львові, храм був щоденно відчинений із 7 години ранку до 22 години вечора.  Втім якщо люди будуть після 22-ї, то продовжимо цей графік. Відбуватимуться Літургії, акафісти, молебні. Триватимуть реколекційні науки для сімей, дітей”, – розповів настоятель Архикатедрального собору св. Юра о. Роман Кравчик.

Під час святих Літургій о 10.00 год. і о 18.00 год. упродовж трьох днів отці-францисканці східного обряду  у реколекційній формі розповідатимуть про всі харизми святого Антонія.

У такому форматі мощі святого Антонія прибудуть до Львова вперше, тож це унікальна та актуальна подія для нашого міста – переконаний  капелан Львівської міської ради о. Павло Дроздяк:

Для нас це добра нагода відчути заступництво святих у часі у якому ми зараз перебуваємо. Ми хочемо в особливий спосіб просити у Господа Бога заступництва святого Антонія та миру для нашої країни і миру, щоб ми могли достойно провадити своє християнське життя. Постать святого Антонія є обєднавчою. Хоч це святий католицької Церкви, до нього звертаються про молитву і віряни інших конфесій. Тому собор святого Юра буде відкритий для кожного, хто забажає скласти молитву перед мощами св. Антонія”.

Мощі перебуватимуть в Архикатедральному соборі св. Юра. Але упродовж одного дня, 18 вересня,  мощі будуть у Львівському храмі святого Антонія з Падуї.

Довідка: Антоній Падуанський (15 червня 1195 — 13 червня 1231) — португальський католицький священик, чернець-францисканець, проповідник. Народився в Лісабоні, Португалія. Відомий своїми сильними проповідями та експертними знаннями Святого Письма. Помер у Падуї, Італія. Проголошений святим майже відразу після смерті. Також — святий Антоній Лісабонський.