До Львова привезуть унікальну реліквію – оригінал Нерукотворного Образу Ісуса Христа (Хустка Вероніки)

plat_z_manopello_02Оригінал Нерукотворного Образу Ісуса Христа (Хустка Вероніки) прибуде до Львова і буде виставлений для почитання в Архикатедральному Соборі Святого Юра у п’ятницю, 30 січня та перебуватиме там до 15 лютого 2015 року. Впродовж двох тижнів миряни матимуть можливість помолитися перед святинею світового значення. Для цього храм буде відчинений з 7.00 год. по 23.00 год.

Полотно, яким Вероніка втерла обличчя Ісуса, коли він йшов на Голгофу – перебуває в особистій захристії Папи Франциска і востаннє було вивезене з Ватикану сто років тому. На прохання Митрополита Львівського Високопреосвященнішого владики Ігоря, з благословення Предстоятеля УГКЦ Блаженнішого Святослава, Святіший Вселенський Архиєрей Папа Франциск дає для молитовного почитання в Україні оригінал Нерукотворного Образу Ісуса Христа.

«Ще задовго до подій, які сьогодні відбуваються в нашій державі, Митрополит Львівський владика Ігор звертався до Святішого Отця із проханням вітати таку реліквію світового значення в Україні. Проте, Боже провидіння було іншим. Святіший Отець задовольнив наше прохання саме в цей час, коли ми потребуємо найбільшої видимої  підтримки Божої», – розповідає адміністратор Собору Святого Юра, Митрофорний протоієрей Роман Кравчик.

5helc3«У Ватикану було дуже багато вимог, зважаючи на ситуацію в нашій країні. Перед тим, як дозволити нам прийняти в себе цю реліквію, перевіряли все: температуру храму, освітлення, кількість аварійних виходів, всі заходи безпеки. Реліквію буде супроводжувати офіційний представник Ватикану», – зазначає прес-секретар Львівської Архієпархії УГКЦ о. Павло Дроздяк.

Особливе прохання від адміністрації храму до всіх відвідувачів – це дотримуватися самодисципліни і дрес-коду. Також не приносити до храму речі, які можуть викликати підозру в охорони. В тому числі великі сумки і валізи.

Суворо забороняється у храмі фотографувати, знімати на камери чи в будь-який інший спосіб фіксувати Нерукотворний Образ – це також одна з умов представників Ватикану.

Впродовж тижня духовенство обіцяє забезпечити можливість швидкого доступу для молитви перед ликом Христа для бійців, які брали участь у війні на сході, сімей загиблих та людей з особливими потребами.

У час привезення Хустки Вероніки очікують і на прибуття Блаженнішого Святослава з синодом єпископів УГКЦ. Також запрошують усіх християн різних конфесій.