До Свято-Покровського кафедрального собору у Львові передали ікону XVIII століття “Знамення Богородиці”

10868146_634104506718275_3480955135794926680_nНа початку лютого, у кафедральний собор Покрови Пресвятої Богородиці УПЦ КП у Львові (вул. М. Грушевського, 2) було передано унікальну пам’ятку сакрального мистецтва – ікону “Знамення Богородиці”. Лвів’яни та гості міста тепер зможуть помолитися до образу, створеного ще у XVIII столітті.

Ікона була виявлена академіком Національної академії аграрних наук України Ігорем Грициняком під час його поїздки до Києва. Біля однієї із станцій метро він побачив у продажу полотно із зображенням Діви Марії з Ісусом, перевіз його до Львова та розпочав роботу із реставрації пам’ятки. Полотно було показано науковцям Львівської філії Національного науково – дослідного реставраційного центру України. Вивченням його матеріального стану і  технологічних особливостей займався завідувач відділу наукових досліджень, кандидат мистецтвознавства, Тарас Откович. Біологічні дослідження провела заступник директора з науково – дослідної та реставраційної роботи Галина Осьмак, а хімічну та біохімічну експертизи – Олена Козак. Також  до праці із відновлення святині долучилися Мирослав Откович – народний художник України, заслужений діяч мистецтв України, лауреат премії Митрополита Андрея  Шептицького, завідувач Львівської філії ННДРЦУ та мистецтвознавці Ольга Канарська – Луцан та Зоряна Лильо – Откович.

Спеціалісти встановили вік ікони та попередньо припускають, що написана вона була в одному із монастирів Центральної частини України. Після повного звершення реставраційних робіт і благословення Владики Львівського і Сокальського Димитрія, з 27 грудня 2014 року пам’ятка перебувала у с. Мавковичі Городоцького району при парафії Різдва Пресвятої Богородиці УПЦ КП, де її освятив настоятель парафії о. Володимир Грех. Згодом було прийнято рішення передати її  до Свято-Покровського кафедрального собору у м. Львові, де ікона відтепер перебуватиме постійно.

Образ “Знамення Богородиці” є зображенням Втіленого Спасителя, такого, яким Діва Марія сприйняла Його у свою утробу. На іконі також міститься надпис: “Під Твою милість прибігаємо, Богородице Діво”.

1549503_634104573384935_6340593078501893014_nЦікаво, що у неділю, 8 лютого, у м. Маріуполі у прифронтовій зоні на поклоніння людям було виставлено мироточиву ікону “Знамення”. В той же день і львів’яни отримали можливість помолитися до одного із найдавніших зображень Богородиці з Божествениим Немовлям у Свято-Покровському Соборі. За словами ієрея Артемія Бабленюка, ми повинні уповати на Марію, щоб за Її заступництвом ці ікони стали символом миру в державі та у кожній українській родині як на Сході, так і на Заході України.