Драма “Сім душ”: “За сім днів Бог створив наш світ. За сім секунд я зруйнував свій”

51a0nCbNHTLУ сучасному світі, намагаючись встигнути за темпом життя, ми часто забуваємо про речі, котрі мали б бути для нас першочерговими: щирість, любов, доброту… Ми стаємо розумними егоїстами, прямуючи до мети стати успішними, і втрачаємо найважливіше – близьких нам людей. Але ж наприкінці життя кожен шкодуватиме, що не провів достатньо часу із найріднішими, а не побиватиметься через те, що не заробив достатньо грошей.

Драма «Сім душ» (англ. «Seven Pounds») — американський кінофільм, драма режисера Габріеля Муччіно. Слоган фильму «Seven Names. Seven Strangers. One Secret» («Сім імен. Сім незнайомців. Одна таємниця»). Цей кінофільм  нагадує нам про справжню цінність життя та не залишає байдужим навіть запеклих циніків.

17547483_1022938061171176_1520484466_oПерші секунди фільму показують нам головного героя, котрий крізь сльози набирає 911, щоб повідомити про власне самогубство. Цікавий прийом режисера помістити на початок кілька хвилин із розв’язки, щоб збільшити напруження. Згодом ми дізнаємось, що Тім Томас (Уілл Сміт) був чудовим інженером у космічній галузі та щасливим сім’янином до того, як став причиною автокатастрофи, яка забрала життя сімох людей. У цій аварії Тім втратив свою кохану, котрій щойно зробив пропозицію, та разом із нею сенс свого існування. Їхні щасливі обличчя час від часу з’являються протягом усього фільму як приємний спогад, що Тім не в змозі повернути.

Головний герой вирішує спокутувати власний гріх, врятувавши сімох людей, чию долю він може змінити на краще. Але він не буде бездумно знищувати себе заради будь-кого. Тім обирає тих, хто справді вартий бути врятованим: добрих, щиросердних, скривджених, люблячих, безнадійних. Серед претендентів на безцінний дар, серце Тіма, опиняється молода дівчина Емілі (Розаріо Доусон) із неоперабельним пороком серця. Він, так само як і з іншими, хоче переконатись, що вона заслуговує на це. Прикинувшись податковим інспектором, Тім знайомиться з Емілі, приходить кілька разів до неї в лікарню, потім з’являється біля її дому. Так ніби випадково та ненав’язливо, несподівано для самого головного героя, вони починають спілкуватися, зближуються, закохуються…

17495626_1022938054504510_25806892_n

Чим керується Тім увесь цей час? Заради чого він прикидається іншою людиною, лається на оператора, краде документи брата, бреше випадковим людям, б’є директора будинку для літніх людей, і врешті вчиняє самогубство? Надто багато злості, як на людину, яку я намагаюсь зобразити люблячою та жертовною, чи не так? Я вважаю, що його висока мета – порятунок сімох душ, виправдовує його подеколи нікчемні вчинки. Тім прагне спокутувати свій страшний гріх будь-якою ціною. Усвідомлюючи незначущість власного існування з погляду вічності та неминучість власної смерті, Тім ладен віддати усе що завгодно заради спокути, але все, що в нього лишилось це лише його життя.

17522517_1022938034504512_67245787_o

У стосунках з Емілі головний герой неймовірно ніжний. Знову відчувши радість любові, знову відчувши себе по-справжньому живим, Тім піклується про Емілі, як про єдину в світі, котра варта його уваги. Він спить біля її ліжка в лікарні, вигулює її пса, рве бур’яни у її саду та лагодить стару друкарську машину. Емілі вперше за довгий час приготувала вечерю, щоб зробити приємне Тіму, подарувала йому футболку та джинси, бо Тім завжди приходив до неї у строгому костюмі, він у ньому навіть рвав ті самі бур’яни. Вони дарують один одному давно забуте для обох відчуття турботи. «Що може дати одна людина іншій, окрім краплі тепла? І що може бути більше цього?», –  доречно говорив Ремарк.

1313314972_2

Наприкінці драми починається символічна злива, що змиває останні сумніви головного героя. Час настав. Він знову згадує свою померлу кохану та розуміє, що його біль нічого не вартий у порівнянні із її смертю. Тім не може вдруге дозволити загинути жінці, котра стала для нього усім.

Ми знову бачимо головного героя у холодній ванні із телефоном у руках, знову чуємо, як він викликає службу допомоги. Але тепер ми знаємо, чого насправді варте його життя.

Трейлер фільму:

Фільм можна подивитись ТУТ

Підготувала Марія Папченко