диякон Андрій Кобилюх: «Сьогодні Господь Бог робить чудо там, де людина його не чекає»

Сьогодні Церква святкує день Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці. Це свято має дуже особливу і глибоку історію і заставляє нас задуматися на сенсом і змістом нашого життя. Сьогодні разом з нами радіють Йоаким і Анна, батьки Діви Марії, адже їхня молитва почута, і Господь подарує їм доньку. Приклад Йоакима і Анни підкреслює цей факт, що важливим даром у житті кожного подружжя є терпіння. Господь ніколи не залишає нас, своїх дітей, які з міцною вірою і щирою молитвою прибігають до Нього. Про історію і символізм свята Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці та про важливість молитви за наших бабусь і дідусів розповідає диякон Гарнізонного храму св. ап. Петра і Павла Львівської Архиєпархії УГКЦ Андрій Кобилюх:  

«Сьогодні всі разом святкуємо свято Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці. В історії Церкви, в історії християнства, – це свято є початком приготування до приходу Месії, до приходу Спасителя світу. Адже саме сьогодні в лоні святої Анни, цієї Анни, яка разом із своїм чоловіком часто була висміяна, яка часто чула докори, що вона неплідна через свої гріхи, Господь Бог робить чудо. В лоні святої Анни зачинається Пресвята Богородиця – Матір кожного з нас, Мати нашого життя. Впродовж історії люди по-різному ставилися до цього свята, багато хто вважав, що його не потрібно святкувати, проте свята Церква, в особливий спосіб, говорила про те, що це свято – важливе. Сьогоднішнє свято – це початок усього, що має Церква. Відтак Папа Пій ІХ, у 1854 році, офіційною папською буллою затверджує, що це є офіційне свято, яке святкує Церква. А вже через чотири роки, у Люрді, Пресвята Богородиця об’являється маленькій дівчинці і говорить, що вона є непорочно зачата. Ці дві історичні події знімають будь-які запитання щодо цього свята. Сьогодні Господь Бог робить чудо там, де людина його не чекає. Він оберігає Пресвяту Богородицю від первородного гріха, оберігає її від плями. Ми, коли молимося молитву «Достойно», то, можливо, десь на підсвідомому рівні не зауважуємо, що в тій молитві Пресвята Богородиця є вище ангелів, херувимів та серафимів. Ми співаємо: «Чеснішу від херувимів і незрівнянно славнішу від серафимів», тобто вищу від ангелів.

Пресвята Богородиця є тією, яка приносить у світ Месію, яка приносить у світ Спасителя світу. І сьогоднішнє свято заставляє кожного з нас, кожного християнина задуматися над тим, якою важливою є цінність зачаття. Сучасний світ старається переконати людину у тому, що вона має свою свободу тільки після народження, але забуває цей момент зачаття. Натомість, сьогодні свята Церква акцентує увагу на великому аспекті зачаття. Кожен християнин повинен берегти і боронити це свято. Нехай кожен із нас у сьогоднішній день занесе до Богородиці свої молитви за наших бабусь і дідусів, бо це також і їхнє свято. Це свято тих, які склали нам пальці на руках і навчили перехреститися, які навчили молитви «Ангеле Хоронителю мій», які постійною молитвою тут чи в небі моляться за нас. А ми, в свою чергу, дякуємо їм за дар віри, за наших батьків, за наше виховання. Нехай Пресвята Богородиця, Мати кожного життя, буде для нас люблячою і дорогою».

Підготували Юліана Лавриш, Андрій Мандрика