1 травня 2025 року виповнилося 100 років від дня народження отця Ґабріеля Аморта – найвідомішого екзорциста Католицької Церкви. Трохи про його життя, спадщину та неабиякий вплив.
1. Після рукоположення в 1954 році о. Аморт працював в основному як письменник і редактор для Згромадження Паулістів. Він був марійним богословом, присвятив себе поширенню послання Фатіми і деякий час редагував журнал «Madre di Dio».
2. Лише у 1985 році, у віці 60 років, о. Аморт став екзорцистом. Його призначив кардинал Уго Полетті, вікарій Риму, після багатьох років розпізнання.
3. О. Аморт довгий час був прихильником і помічником о. Кандідо Амантіні, легендарного священника-пасіоніста, який десятиліттями служив головним екзорцистом Римської єпархії. Коли о. Кандідо захворів і не зміг продовжувати своєї діяльності, о. Аморт був обраний його наступником.
4. За його власними словами, о. Аморт описав покликання до екзорцизму не як щось, чого він шукав, а як те, що Бог «поставив перед ним», як продовження його священничого обов’язку зцілювати, проповідувати і захищати вірних.
5. З часом о. Аморт прийшов до переконання, що однією з головних стратегій сатани є переконання людей в тому, що його не існує. Отець Аморт взяв на себе місію відновити усвідомлення реальності зла і авторитету Церкви, щоби протистояти йому.
6. Він не вважав екзорцизм сенсаційною подією. Він називав це «довершенням священства». Для нього це означало зцілення, віру і уповання на всемогутність Бога – завжди під захистом Діви Марії.
7. «Сатана потужний, – казав він, – але Бог Всемогутній». Його безстрашність не була хизуванням – це була віра. Він ніколи не вагався протистояти темряві, бо знав, що Христос вже переміг її.
8. Після його смерті в 2016 році спадок о. Аморта тільки зріс. У 2017 році Вільям Фрідкін (режисер фільму «Екзорцист») зняв про нього документальний фільм «Диявол і отець Аморт». Рідкісний, реальний погляд всередину справжнього екзорцизму.
9. У 2023 році Голлівуд дозволив собі творчу вільність у фільмі «Екзорцист Ватикану» з Расселом Кроу в головній ролі. Хоча це був більше вигаданий трилер, ніж реальна історія, він привернув нову увагу до реальної духовної битви Аморта.
10. Зрештою, спадок о. Аморта – це не страх, а віра.
Не одержимість демонічним, а глибша любов до Христа і його Церкви.
Він хотів би, щоб ми пам’ятали:
Моліться.
✝️ Перебувайте в стані благодаті.
️ Будьте смиренними.
❤️ І ніколи, ніколи не бійтеся диявола більше, ніж любите Бога.
Кілька книжок о. Ґабріеля Аморта перекладено українською мовою. Книгу «Я зустрів диявола» можна придбати у Видавництві Святого Павла.
Використано матеріал з https://x.com/acloudofsaints
Також читайте: Видавництво Святого Павла у Львові: пекарня, яка готує хліб для духу
«Я була у сатанинському культі». Історія Марії Анжели Кальканьо — готовий сценарій для фільму