Епіфаній закликав ієрархів до єдності під “дахом” ПЦУ

Предстоятель ПЦУ митрополит Єпіфаній закликав православних ієрархів, духовенство, чернецтво та мирян до церковної єдності в рамках Православної Церкви України.

21

Про це він заявив у своєму виступі після церемонії інтронізації Предстоятеля Православної церкви України.

“Ми хочемо, щоб ті православні, хто є в Україні і з різних причин не входить до помісної автокефальної Української православної церкви, увійшли в неї. Закликаємо до церковної єдності православних ієрархів, духовенство, чернецтво та мирян. Двері Помісної церкви та наші серця відкриті для вас”, – заявив Митрополит.

“Нині нам належить утвердити звершене – отримання Томосу – єднанням, продовжити розбудову і зміцнення церкви, розширити православну взаємодію та братнє спілкування з помісними церквами – сестрами. Віримо, що у належний час усі ці зусилля увінчаються утвердженням для нашої помісної церкви із статусом Патрірхату”, – додав Епіфаній.

 “Полишимо у минулому те, що нас розділяло і працюймо разом на благо православ’я та України як єдина помісна церква. … Наша церква залишається відкритою до співпраці та діалогу з іншими християнськими церквами України та релігійними організаціями – в Україні і за її межами”, – зазначив предстоятель ПЦУ.

Він додав,  до утвердження єдиної помісної церкви полягає “не лише у зовнішніх організаційних заходах”.
“Церква – це в першу чергу спільнота, громада, які живуть згідно настанов віри, духовне життя, втілення заповідей у повсякденні”, – зауважив Епіфаній.

Він також подякував “усім, хто доклав зусиль, щоб нинішній день автокефалії ПЦУ наблизився”.

Джерело: “Українська правда”