Фільм «Нобл»: мрія жінки, яка змінила мільйони

На сторінках Святого Письма чітко сказано: «Будьте милосердні, як і Отець ваш милосердний» (Лк 6,36) та “…Ідіть за мною, я вас зроблю рибалками (ловцями) людей” (Мт 4:19). Однак як часто ми замислюємося над подібними речами? І чи думаємо над ними взагалі, не кажучи про те, щоб їх виконувати?Noble2

У проголошеному Папою Франциском Ювілейному Році на честь Божого милосердя, чи можемо ми похвалитися успіхами у цій сфері? І живучи тепер у ХХІ столітті на скільки ми готові просто піти за Ісусом Христом? Як бачимо, запитань набагато більше, ніж відповідей…

44523745Заснована на драматичній реальній історії кінокартина «Нобл» переносить нас до В’єтнаму 1989 року – період після 14-ти років закінчення кровопролитної війни. Головна героїня фільму – Крістіна Нобл залишає Ірландію і відправляється в містечко Хошимін – колишній Сайгон, – щоб взяти участь в житті тутешніх людей, які страждають від злиднів, голоду і антисанітарії. Адже життя навчило Крістіну бути доброю і уважною до долі людей.

1454865046_1152964856_spb-filmСама ж героїня пройшла через справжнє пекло – в дитинстві померла мати дівчинки, а потім її розлучили з батьком. При тому, що вона завжди хотіла співати, була дотепною і абсолютно відверто, навіть деколи різкувато, розмовляла з Богом. Життя на вулиці вдарила дівчину ще сильніше – її зґвалтувала група злочинців, після чого вона завагітніла. Незважаючи на обставини, вона вирішила залишити дитину, але через кілька тижнів після пологів її синочка силою забрали і відправили до притулку. Всі ці випробування спонукали героїню податися туди, де вона дійсно змогла б допомогти комусь. І саме тут, у В’єтнамі, міс Нобл створить спеціальний дитячий фонд. Однак для того, щоб це зробити, їй доведеться зіткнуться з новими труднощами і ударами долі…

То чи зможе, на перший погляд, звичайна жінка знову вистояти перед нелегкими ударами долі і впоратися з усім цим заради здійснення мрії?

Фільм «Нобл» (з англ. Noble) – драматично-біографічний фільм режисера Стівена Бредлі 2014 року, заснована на реальних подіях, про Крістіну Нобл – відому ірландську жінку-мецената, засновницю дитячого міжнародного фонду Christina Noble Children’s Foundation (CNCF). У ролях: Дірдрі О`Кейн, Сара Грін, Брендан Койл, Ліам Каннінгем, Рут Негга, Марк Хубермен, Кін Куок, Глорія Крамер Кертіс та багато інших.

Як-то кажуть: «Сила людини не втому, щоб перемогти слабкого, а в тому, щоб допомогти слабшому стати сильним». Тому варто ділитися щастям, адже воно безмежне, тож його цілком може вистачити для всіх.

Редакція сайту «Духовна велич Львова» бажає вам приємних і сонячних вихідних! Хай ваше життя наповнюється радістю та милосердям! Успіхів! =)

Оксана Войтко

Зображення: www.spb-film.com, zerx.kz, st.kp.yandex.net