Фільм «Прогулянка висотою»: коли серце підкаже тобі, що робити

12377700_1640954706155773_3834522930760789443_oСучасний світ змінюється настільки швидко, що серед рутини дня ми не помічаємо чогось прекрасного, не випромінюємо радість і позитив, не замислюємося про щось справді важливе – про значення дня нас поняття «життя» як таке… Як наголосив одного разу відомий американський психолог, педагог та письменник Дейл Карнегі: «Ведіть рахунок своїх успіхів, а не своїх неприємностей. У житті треба ставити перед собою дві мети. Перша – здійснення того, чого Ви прагнули. Друга – вміння радіти досягнутому». Тож для чого взагалі ми живемо і яка наша мета й покликання? Ми Живемо чи лише Існуємо?

Відповіді на ці, здавалося б риторичні, запитання знайшов завзятий канатоходець Філіпп Петі – головний герой фільму «Прогулянка висотою». Саме він, один з небагатьох, не побоявся, а поринув у втілення мрії свого життя – пройти по канату, який буде натягнутий між Північною та Південною вежами-близнюками Всесвітнього торгового центру в Нью-Йорку.

«Чому? Це запитання я чую частіше всього. Чому? Для чого? Навіщо ти ходиш по тросу? Чому граєш з долею, кидаєш виклик смерті? Але я дивлюся на це інакше. Я не вимовляю це слово – «смерть»… Я частіше використовую його антонім – «життя». Для мене ходити по тросу – це і є життя», – стверджує Філіпп.

А все починається з того, що з самого дитинства ще нікому не відомий Філіпп Петі захопився різними фокусами та трюками. А вже підлітком, він вирішує спробувати себе в ролі канатохідця і у нього виявляється справжній талант до цього. Він починає розвивати свої вміння і з кожним разом виконує все складніші та небезпечні проходження по канату. Більше того, Філіпп навіть пройшов по натягнутому канату між двома куполами паризького собору. Однак йому виявилося цього недостатньо, тому він вирішує здійснити по-справжньому складний трюк, про який ще багато років потому будуть згадувати. Зрештою, Філіпп хоче здійснити прохід на висоті 450 метрів (!) по канату, натягнутому між двома Нью-Йоркськими вежами-близнюками.

12363204_1640954732822437_3173697212387185858_oНе дивлячись на вмовляння друзів, Філіп твердо вирішив зробити цей трюк. Для того, щоб краще його виконати він кожного дня ретельно вивчає місце і готується до проходження, а також йому доводиться ризикувати і навіть порушувати кілька законів. Адже, в результаті, за ним будуть спостерігати не лише роззяви з землі, а й весь світ… Тож чи вдасться Філіпу виконати один із найбільш складних і небезпечних трюків в історії людства, чи безодня між вежами все ж поглине його?..

Кіностічка «Прогулянка висотою» (2015) — американський біографічний фільм про французького канатохідця Філіпа Петі, який зняв режисер Роберт Земекіс, і де головні ролі зіграли Джозеф Гордон-Левітт (Філіпп Петі) та Шарлотта Ле Бон (коханої Анні). Сценарій був написаний Земекісом у співавторстві з Крістофером Брауном і заснований на книзі Петі «Сягнути небес».

Цікаво, що для виконання свого шоу на висоті понад 400 метрів над землею артист замовив і використав трос вагою майже 200 кг та унікальну жердину для балансування довжиною близько 8 метрів і вагою 25 кілограмів. Філіп був на канаті 45 хвилин, під час яких він вісім разів пройшовся туди і назад. Як потім згадувала потім його дівчина Анні:

11234048_1640954696155774_1187792761466238396_n«Він як нібито йшов по хмарі. Було стільки вражаючих моментів, наприклад, коли він сідав або лягав на трос. Усі навколо мене були зачаровані виглядом Філіпа, який лежав на висоті 450 метрів. Був момент, коли він опустився на коліно і помахав рукою. Здається, я закричала «Дивіться, дивіться!». Багато хто навкруги не відразу роздивилися те, що відбувалося».

Якось одна з відомих американських акторок заявила: «Наука навчила нас продовжувати життя. Тепер ми повинні навчитися робити це довге життя гідним». Тож намагаймося не гаяти часу даремно і цінувати кожен прожитий день настільки, щоб потім не було ніяких причин скаржитися, насамперед, за якісь втрачені можливості…

Отож, бажаємо інтригуючого перегляду з присмаком легкого адреналіну та звісно ж гарного дня! =)

Оксана Войтко