Фільм «Якщо я залишусь»: те, що примушує нас боротися

imagesКінострічка «Якщо я залишусь» («If I stay», 2014) – це нова робота режисера Р. Дж. Катлера, яка має всі шанси стати справжнім бестселером. Насамперед, тому що головну роль у фільмі виконує молода зірка Голлівуду Хлоя Морец.

Сюжет цієї драми доволі цікавий. Головна героїня фільму «Якщо я залишусь» – 17-річна Міа Холл (Хлоя Грейс Морец). Увесь свій вільний час вона присвячує грі на віолончелі та хоче досягти в цьому успіху, обравши музику справою свого життя. Батьки, чиї музичні вподобання відрізняються від доньчиних, сумніваються у правильності її рішення. У розміреному житті дівчини з’являється рокер Адам Уайлд (Джеймі Блеклі). Бунтівний музикант закоханий у Мію та не збирається відступати не дивлячись ні на що. У дівчини була чудова можливість розмірковувати над подальшим життям не поспішаючи до одного страшного дня. Вся її родина гине у автокатастрофі, а їй, прикутій до апаратів, належить зробити вибір трохи серйозніший, ніж вибір між звучанням рок-музики та віолончелі.

ifistay1Драма про життєвий вибір заснована на однойменному романі молодої американської письменниці Гейл Форман, написаному в 2009 році. Робота над фільмом розпочалася в грудні 2010, а безпосередньо до зйомок стали у жовтні 2013 у Ванкувері.

Незважаючи на те, що для багатьох цей фільм може видатися надзвичайно сентиментальним, проте історія головний героїв вражає щирістю і безпосередністю.

Думаю, кінострічка може сподобатися тим людям, яким набридли сірі будні, tumblr_n7okw2EegA1txydcmo1_1280банальні почуття, яким не вистачає духовного натхнення від віри в добро, а ще – тим, чия щира ностальгія за першим коханням назавжди заполонила серця теплом і ніжністю. Бо, як сказав відомий мислитель Шарль Етьєн: «Ми завжди повертаємося до першого кохання, бо тільки воно незабутнє, і лише йому під силу нагадати нам, ким ми є насправді».

Приємного перегляду!

Лідія Батіг