Фото львівської Катедри перемогло на конкурсі пам’яток України

До топ-10 найкращих фото Вікіпедії увійшли і дві світлини Підгорецького замку.

Фотографія львівської Катедри перемогла у конкурсі «Вікі любить пам’ятки», який щорічно оголошується Вікіпедією для популяризації культурних та природних пам’яток. Цього року на конкурс подали більше 21 тис. фотографій. Найкращим з-поміж них журі назвало зроблене Романом Бречком фото Латинського катедрального собору РКЦ у центрі Львова.

25

Цікаво, що до десятки відібраними журі фото потрапили ще два зображення, зроблені Романом Бречком – це фото Свірзького замку та фортеці у Кам’янець-Подільському.

«В українській частині конкурсу було завантажено понад 21 тисячу фотографій. Подано фото більше 9 тисяч об’єктів культурної спадщини, понад 1400 пам’яток було сфотографовано вперше. Участь у конкурсі взяли понад 270 авторів, двоє з них є одними з десяти найактивніших завантажувачів фото у світі», – повідомили організатори конкурсу.

Окрім Катедри до найкращих фото культурних пам’яток увійшли зображення Колегіуму єзуїтів у Кременці, замку у Свіржі, Генуезької фортеці у Судаку, два різні зображення Підгорецького замку, фортеці у Кам’янець-Подільському, замку в селі Чорнокозинці Хмельницької області, залу органної музики у Білій Церкві, а також Кудринецького замку.

Зазначимо, міжнародний проект «Вікі любить пам’ятки» цього року відбувся у 55 країнах. Мета конкурсу – створення фотобази культурних об’єктів, яка використовуватиметься для ілюстрації статей у Вікіпедії. В Україні конкурс проводився всьоме.

Джерело: https://zaxid.net
https://zaxid.net/news/