Французький католицький єпископат звернувся до вірних напередодні голосування в парламенті країни за евтаназію. Проєкт, який просуває Президент Макрон, є погано замаскованою євгенікою, яка розглядає людей похилого віку та хворих як тягар, якого потрібно позбутися. Парламент повинен прийняти рішення з цього питання 27 травня.
Про це пише Opoka.
«Не мовчіть! Зверніться до своїх парламентарів», — закликають французькі єпископи, мобілізуючи вірних протистояти легалізації евтаназії та асистованого самогубства.
Єпископи нагадують, що закон, який проштовхнув президент Макрон, є одним з найбільш ліберальних рішень у світі. Він повністю змінює підхід суспільства до солідарності з хворими та людьми похилого віку. Франція стоїть перед загрозою соціальної євгеніки.
Нові положення «можуть чинити мовчазний, але реальний тиск на людей похилого віку, хворих чи неповносправних. Саме існування такої можливості може створити у пацієнтів токсичне почуття провини, відчуття, що вони є тягарем», — йдеться в єпископському документі.
Також читайте: Що таке «культура смерті»?

Хвора людина перед обличчям реального тиску: ти – тягар, іди геть!
«Як людина без сім’ї, без підтримки близьких може протистояти тиску, який чинить спокуса сказати собі: я – тягар, я дорого обходжуся, а тому піду геть?» — запитує очільник французького католицького єпископату архієпископ Ерік де Мулен-Бофор. Він підкреслює, що перед обличчям подібної загрози суспільство повинно дати чіткий сигнал людям, які опинилися в такому становищі, воно повинне сказати їм: ти важливий, ти маєш для нас значення, ми готові тобі допомогти.
Паліативна допомога – це допомога до кінця
Єпископи звертаються до віруючих зі закликом чітко підтвердити свою впевненість у гідності кожної людини. Вони підкреслюють, що паліативна допомога, здатна полегшити сильний біль і надати підтримку хворому, є справжньою допомогою до кінця.
Пишіть своїм депутатам! Виразіть свій спротив!
Використовуючи дані Національних зборів Франції, єпископат оприлюднив адреси парламентарів, просячи вірних зв’язатися з ними перед голосуванням щодо евтаназії. Єпископи також пропонують шаблон послання, яке можна надіслати їм, щоб висловити свій супротив «грубому порушенню етичних принципів», глибокій зміні моделі соціальної солідарності та втручанню в місію медичного персоналу, «який, згідно з клятвою Гіппократа, ніколи не повинен навмисно заподіювати смерть».
Референдум в атмосфері залякування?
Говорячи про можливий референдум щодо евтаназії, єпископи підкреслюють, що йому мала би передувати справжня інформаційна кампанія, щоб послабити атмосферу страху, яку дехто нагнітає.
Також читайте: Життя, яке не варте життя. Бельгійці та німецькі нацисти

Нагадаємо, що за ініціативи Макрона, 4 березня цього року Франція закріпила право на аборт у своїй Конституції, що стало першим таким випадком у світі. Загалом вперше аборт був легалізований на державному рівні в більшовицькій Росії у 1920 році.
Також читайте: «Здоровому легко бути проти евтаназії». Але евтаназія — це завжди поразка любові, — о. Яцек Салій OP
Він зрікся престолу, щоб не підписати закону про аборти. І буде беатифікований?
Які гріхи Церква називає «чужими», і чому відповідаємо за них ми?