Папа прийняв представника патріарха Кирила (Гундяєва) як почесного гостя у Ватикані

Голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків Московського Патріархату митрополит Волоколамський Антоній (Севрюк) був присутній на спільній аудієнції Папи Франциска в середу 3 травня: за інформацією Служби комунікації ВЗЦС, ієрарх був серед почесних гостей на особисте запрошення Святішого Отця, повідомляє Vaticannews.

Митрополит Російської православної церкви Антоній (Севрюк) перебуває під санкціями за пропаганду та підтримку війни в Україні.

Наприкінці аудієнції представник Московського патріархату привітав Папу Франциска; між ними відбулася коротка бесіда, під час якої – йдеться у повідомленні Московського патріархату – Папа Франциск привітав високого гостя з пасхальними днями, що продовжуються, і «попросив передати свої побажання Святішому Патріарху Московському і всієї Русі Кирилу».

Митрополит Антоній від імені предстоятеля РПЦ передав Папі привітання з нагоди Великодня, а також з нагоди 10-ліття обрання на Римський престол. Співрозмовники «торкнулися низки актуальних питань міжцерковних відносин».

Також в повідомленні пресслужби Ватикану зазначають, що спілкування було сердечним. Папа Франциск поцілував панагію митрополита та передав йому медаль свого понтифікату, а митрополит Антоній натомість подарував йому панагію у футлярі.

2 травня митрополит РПЦ Антоній (Севрюк), який перебуває в Італії з робочим візитом, зустрівся з префектом Департаменту у справах Східних Церков архиєпископом Клаудіо Гуджеротті. У ході зустрічі було обговорено «широке коло питань, що становлять взаємний інтерес».

Митрополит Антоній привітав монсеньйора Гуджеротті з призначенням, що відбулося в листопаді 2022 року, на високий куріальний пост,

Нагадаємо, що днями Папа Франциск розповів про свою зустріч з підсанкційним митрополитом РПЦ.

 

Також читайте: Хресна дорога в Колізеї та казкова Росія Ватикану

Єрм. Юстин (Бойко): “Не можуть Хрест водночас нести Ісус і Пилат, українка і росіянка”

Реакція: в РПЦ проціджують комара, але ковтають верблюда