Папа Франциск розповів про свою зустріч з підсанкційним митрополитом РПЦ

Під час повернення з Угорщини Папа Римський Франциск розповів журналістам про свою зустріч із митрополитом Російської православної церкви Іларіоном (Алфеєвим), який раніше був «міністром іноземних справ» РПЦ, а в червні минулого року його призначили митрополитом Будапештським і Угорським.

В Україні проти Іларіона (Алфеєва) в січні 2023 року були запроваджені санкції через публічну підтримку ним російської агресії проти України, а також за просування ідеології «русского міра». Зазначалось, що Алфеєв використовує транснаціональну корупцію для впливу на іноземні уряди.

Під час перебування в Будапешті Папа Франциск мав нагоду зустрітися з митрополитом Іларіоном. Папа трохи розповів про їхню зустріч у Нунціатурі, яка не була в офіційному графіку поїздки.

«Іларіон – людина, яку я дуже поважаю. У нас завжди були хороші стосунки. І він мав люб’язність приїхати і відвідати мене», – сказав 86-річний понтифік, який вважає «необхідним підтримувати ці стосунки».

З початку війни в Україні в лютому 2022 року між Римом і Москвою зросла напруженість через підтримку патріархом Кирилом військових дій Росії проти України. Однак під час пресконференції Папа Франциск повторив свої думки з цього приводу: «Ми повинні мати простягнуту руку до кожного, а також приймати руку інших».

Франциск сказав, що з початку війни спілкувався з Кирилом (Гундяєвим) лише один раз. Понтифік нагадав, що його зустріч із главою РПЦ в Єрусалимі була запланована на минуле літо, але її довелося відкласти. Однак Франциск сказав, що це «має статися».

Джерело

Фото: vaticannews.va

Також читайте: Папа Франциск закликав путіна зупинити війну, а Зеленського – відкритися до нових серйозних пропозицій миру

Папа Франциск: Гомосексуалізм – це не злочин, а гріх

Папа Франциск: «Хочемо домовитися (з патріархом Варфоломієм) про дату Великодня»