Папа Франциск: Гомосексуалізм – це не злочин, а гріх

Папа Франциск уточнив свої слова щодо криміналізації гомосексуалізму.

Будь-який статевий акт поза шлюбом є гріхом, нагадав Святіший Отець у записці, написаній 27 січня та надісланій американському єзуїту Джеймсу Мартіну – провідному душпастиреві гомосексуальних людей у ​​США.

Слова Франциска в інтерв’ю Associated Press 24 січня, де він чітко дав зрозуміти, що гомосексуалізм не є злочином і що закони, які криміналізують гомосексуалізм, є «несправедливими», були названі прихильниками ЛГБТК важливою віхою, яка допоможе покласти край переслідуванням і насильству щодо людей ЛГБТК. Але його посилання на «гріх» викликало запитання щодо того, чи вірить він, що просто бути геєм – це гріх. О. Джеймс Мартін, американський священник-єзуїт, який керує служінням для ЛГБТ-католиків у США, попросив у Папи Франциска роз’яснення, а потім опублікував рукописну відповідь Папи на вебсайті Outreach у п’ятницю.

У своїй записці Франциск повторив, що гомосексуалізм «не є злочином» і підкреслив, що «криміналізація не є ані доброю, ані правильною». «Коли я сказав, що це гріх, я просто мав на увазі католицьку моральну доктрину, яка говорить, що будь-який статевий акт поза шлюбом є гріхом», — написав Франциск іспанською мовою, наголошуючи на останньому реченні.

Однак він додав, що це вчення залежить від обставин, «які можуть зменшити або усунути провину». Папа Римський визнав, що міг би бути чіткішим у своїх коментарях для AP. При цьому він додав, що в розмові використовував «природну, розмовну мову», яка не потребує чітких визначень. «Я мав сказати: “Це гріх, як і будь-який статевий акт поза шлюбом”. Тут мова йде про гріх, але ми добре знаємо, що католицька мораль розглядає не тільки матерію, але також оцінює свободу та намір; і це щодо будь-якого виду гріха», – зазначив Франциск.

Католицьке вчення забороняє «гомосексуальні шлюби», вважаючи, що таїнство шлюбу — це лише постійний союз між чоловіком і жінкою.

Джерело

Також читайте:  Дев’яносторічного священика можна кинути за ґрати через його нелояльність до ЛГБТ

Юрій Підлісний: “Папа Римський не визнав гомосексуальних зв’язків ні шлюбом, ні Таїнством”

Отець Юстин (Бойко) звернувся до Уляни Супрун через схвалення нею одностатевих шлюбів