Монашество УГКЦ подарувало Папі ризи з розп’яттям Христа і багатостраждальною Україною

У середу, 9 листопада, в Римі (Італія) розпочинається ІІ Міжнародна асамблея вищих настоятелів УГКЦ. Перед її початком монахи і монахині взяли участь у загальній аудієнції Святішого Отця Франциска, на завершення якої вручили Папі подарунок — ризи з розп’яттям Ісуса Христа і багатостраждальною Україною. Про це повідомляє сайт УГКЦ.

На літургійних ризах латинського обряду, які виготовили сестри Воплоченого Слова, зображено хрест із розп’ятим на ньому Ісусом Христом. Над ним — символічні обриси Церкви. Обабіч напис — «ECCLESIA MARTYR» (Церква-мучениця). Голгота, на якій стоїть хрест, немовби проростає із залитої кров’ю України. Нижче від контуру карти України на руках у двох ангелів зображено чашу, у яку стікає кров мучеників.

Сестра Марія, настоятелька Згромадження сестер Воплоченого Слова, які й робили цей подарунок, розповіла, що зображення на ризах має на меті показати українську Церкву як Церкву мучеників, про що свого часу говорив святий папа Іван Павло II. «Наша Церква засвідчила єдність з Петром кров’ю мучеників уже від початку свого створення. Маємо приклади священномученика Йосафата Кунцевича та багатьох мучеників XX століття», — зазначила сестра Марія.

Після завершення загальної аудієнції Святіший Отець Франциск особисто підійшов до українських монахів і монахинь, які прибули до Рима на Асамблею вищих настоятелів УГКЦ, і уділив їм кілька хвилин, зокрема спільно помолившись за Україну та за всіх, хто постраждав від війни. Приймаючи подарунок, Папа подякував за нього, вкотре назвавши війну росії проти України жорстокою і ненависницькою.

«Коли Папа схилився над нами і давав нам своє благословення, — розповіла сестра Теодора Шулак, генеральна настоятелька сестер редемптористок, — то сказав, що передає наш український народ під покров Богородиці і що наш народ є справді народом-мучеником, який страждає від нападу ворога. Він [Папа Франциск] завжди є з нами, поблагословив і поцілував наш прапор».

Владика Михаїл (Бубній), голова Патріаршої комісії у справах монашества УГКЦ, запросив Папу Франциска приїхати в Україну.

«Ми відчули, що Папа дуже переживає і хвилюється за Україну. Навіть у його сьогоднішній катехизі неодноразово прозвучали прагнення і взивання до Бога про мир в Україні, щоб якнайшвидше закінчилася війна. Дуже видно, що Святіший Отець близько до України, переживає, хвилюється, і, звісно, я запросив Папу відвідати Україну, прибути в Україну, щоб підтримати нас у цей нелегкий час російської агресії. Папа висловив бажання і сказав молитися в цьому наміренні», — розповів владика Михаїл.