Папа Франциск: «Хочемо домовитися (з патріархом Варфоломієм) про дату Великодня»

Папа Франциск має намір зустрітись з Константинопольським Патріархом Варфоломієм на річницю Нікейського собору у 2025 році. Про це Понтифік повідомив під час свого візиту до Демократичної Республіки Конго. Папа сказав, що «ми готуємо зустріч на 2025 рік» з патріархом Варфоломієм.

Про це повідомляє Aleteia.

«З Патріархом Варфоломієм ми хочемо домовитися про дату Великодня», – пояснив Папа.

Питання церковного календаря залишається делікатною темою в християнському світі. Католики і протестанти дотримуються Григоріанського календаря, православні — Юліанського та Новоюліанського. «Подивимося, чи зможемо ми домовитися про це на майбутнє», — додав Папа Франциск.

Варфоломій і Франциск зустрічалися близько 15 разів з 2013 року, і в них склалися досить дружні стосунки. У 2014 році Константинопольський патріарх оголосив про бажання знову зустрітися в Нікеї в 2025 році, щоб відзначити 1700 років собору.

Нагадаємо, що з 1 вересня 2023 року Українська греко-католицька церква переходить на новий стиль для нерухомих свят зі збереженням чинної Пасхалії. Православна церква України також надала можливість окремим парафіям та монастирям переходити на новий стиль для нерухомих свят, однак питання церковного календаря для всієї церкви планується розглянути на Архієрейському соборі, орієнтовно в травні цього року.

Також читайте: Рефлексія на рішення Синоду ПЦУ: львівські єпископи про святкування Різдва 25 грудня

В ПЦУ розповіли про ризики переходу на новий стиль церковного календаря

Скоро піст. Оберіть гріховну звичку, від якої вам потрібно відмовитись