В ПЦУ затвердили порядок переходу громад на новоюліанський календар

Священний Синод Православної церкви України ухвалив постанову про порядок надання благословення парафіям та монастирям на використання новоюліанського календаря.

Про це повідомляє пресслужба ПЦУ.

Парафіям (релігійним громадам) та монастирям, які належать до Православної Церкви України, дозволили за рішенням їхніх парафіяльних зборів (духовних соборів монастирів) через єпархіального архієрея звертатися до Священного Синоду про благословення на використання у практиці служіння новоюліанського календаря.

Рішення про подання такого прохання має бути підтримане не менше ніж двома третинами членів відповідної громади та належним чином документально оформлене.

Водночас зазначається, що отримання відповідного дозволу на використання новостильного календаря є винятком. Через це громадам і монастирям рекомендують без реальної пастирської доцільності не поспішати з поданням прохань, очікуючи загальноцерковного рішення, оскільки питання про загальну календарну реформу буде розглянуте черговим Архієрейським Собором.

Громади, які будуть використовувати новоюліанський календар, для обчислення нерухомих свят і днів пам’яті святих мають користуватися офіційним Православним церковним календарем ПЦУ, відзначаючи їх за новим стилем у дати, які вказані в графі старого стилю. Наприклад, Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке вказане в календарі за новим стилем 7 квітня, а за старим стилем 25 березня – відзначається 25 березня.

Також Синод ПЦУ наголосив, що календарна традиція щодо обчислення Пасхалії є загальною для всіх Помісних Православних Церков і залишається незмінною.