Героїзм та мудрість, що здивували світ: Глави ПЦУ та УГКЦ привітали українських добровольців

14 березня в Україні відзначають День українського добровольця. Саме у цей день 2014 року перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану прибули на полігон Нові Петрівці для формування першого добровольчого батальйону, з якого згодом був сформований 1 БОП НГУ ім. Кульчицького.
 
З нагоди свята Предстоятель ПЦУ Блаженніший Епіфаній та Предстоятель УГКЦ Блаженніший Святослав із вітальними словами звернулися до всіх людей доброї волі, що стали на захист територіальної цілісності та незалежності України і дотепер протистоять російській агресії.
 
«Не лише сьогодні, в День українського добровольця, ми висловлюємо щиру вдячність і повагу всім людям доброї волі – а щодня, щогодини, щохвилини, коли множиться добро на нашій землі, щоби протистояти злу. І саме тому наші вороги нас досі не здолали і не здолають, бо славне прагнення до добра і волі закладено в нашій ментальності, і воно значно сильніше за ворожу рабську злість і хтивість», – написав на своїй фейсбук-сторінці Митрополит Епіфаній. 
 
Глава ПЦУ підкреслив:  у найважчі історичні часи завжди були ті, хто добровільно йшов на боротьбу зі злом і несправедливістю, захищаючи Батьківщину. Серед них – цілі покоління героїв: козаки, борці за державність і повстанці ХХ століттята багато інших 
 
«Нині, в час повномасштабної війни з російським агресором, добровольцем став весь український народ. Унікальна самоорганізація, єдність, жертовність, героїзм і любов до ближніх, які виявили українці під час цієї війни, вразили весь світ. Мільйони – від малої дитини до поважного старця – з власної волі, добровільно, допомагають чим можуть у цій боротьбі зі злом. Дорогі українці, всі люди доброї волі! Ви – неймовірні і благословенні. Наша Церква молиться за вас і повсякчас готова допомогти. Борімося – поборемо!», – наголосив Митрополит Епіфаній.
 
Слово до українських добровольців скерував також Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. Вітання публікує Департамент інформації УГКЦ.
 
«Дорогі наші добровольці, ми вами пишаємося і за вас молимося! Дякуємо вам, що, не вагаючись, стали боронити рідну землю, свій народ, свою державу і все, що є для нас найрідніше: родину, мову і культуру, історію і духовний світ», – наголосив Глава УГКЦ. «Ми пишаємося вашою сміливістю, відвагою, мудрістю протистояння ворогові, який чисельно переважає. Цим ви здивували весь світ».
 
За словами Блаженнішого Святослава, українські добровольці сповняють слова   пророка Ісаї «Задумуйте задуми, але вони не вдадуться, бо з нами Бог», скеровані до могутніх світу цього, адже саме чин людей доброї волі переміг лихі задуми окупантів . Масштабний добровольчий рух переміг задум агресора, коли у відповідь на повномасштабне вторгнення сотні тисяч добровольців — людей різного віку і професій — стали до лав Збройних сил України і територіальної оборони, а також виступили на гуманітарний фронт: «Без наших волонтерів неможливо перемагати під час лихоліття і тих випробувань, які випадали на долю нашого народу, не можна думати про повноцінну перемогу».
 

«Наша готовність захищати Батьківщину стала вирішальною у 2014 році, коли з анексії Криму й окупації Донбасу розпочалася російська агресія проти України, і в 2022 році — з початком повномасштабного вторгнення. Готовність українців захищати свою державу є і сьогодні запорукою нашої перемоги. Україна переможе, бо з нами Бог, і ми — країна героїчних людей доброї волі, готові душу й тіло покласти за нашу свободу», — зазначив Блаженніший Святослав і підкреслив: Церква підтримує усіх людей доброї волі молитовною сторожею і організовує громади у цілому світі на підтримку воєнного і гуманітарного фронтів заради якнайшвидшої перемоги.