Глава УГКЦ готовий надати храми під шпиталі, щоб рятувати людські життя від коронавірусу

Про це інформує видання Твоє.місто. 

Він також закликав владу не використовувати ситуацію з пандемією у своїх інтересах.

Глава УГКЦ Блаженніший Святослав готовий надати церкви та монастирі під шпиталі, щоб рятувати людські життя від коронавірусу, якщо цього вимагатимуть обставини.

Про це він заявив під час недільної проповіді у Патріаршому соборі, звертаючись до медиків, які зараз протистоять страшній хворобі.

Насамперед, Блаженніший Святослав подякував тим, хто нині не прийшов на богослужіння і таким чином дбають про своє здоров’я та ближніх. Він наголосив, що незважаючи на те, шо собор порожній він відчуває єднання з сотнями, тисячами тих, хто молиться разом з ним.

Зокрема, говорячи про пандемію грипу, він закликав людей прийняти ці обставини і пережити їх по-християнськи.

А це, за його словами, означає допомогти людям старшого віку не виходити з дому.

«Коли ви йдете купувати собі ліки, продукти, поцікавтеся може ваш сусід – самотній, і в нього немає нікого крім вас. Купуючи хліб, ви рятуєте йому життя», – сказав він.

Глава УГКЦ також закликав людей, в обставинах, коли не їздить громадський транспорт, допомогти медикам добратися до роботи. «Допоможіть усім тим, хто сьогодні забезпечує життєдіяльність нашого суспільства – мати змогу виконати свій професійний обо’вязок», – сказав він.

Блаженніший Святослав особливо звернувся до влади. «У цей тяжкий час, коли ви повинні приймати не популярні рішення, створювати кризові штаби, швидко реагувати на виклики, знайте – Церква є разом з вами», – сказав він.

Разом з тим, він закликав оголосити політичний карантин в Україні. Зокрема, не приймати у цей час тих рішень, які потребують всенародного обговорення, загальнонаціональної дискусії.

«А ще більше – не піддавайтеся спокусі при помочі карантинних заходів здіснювати переслідування ваших політичних опонентів», – наголосив Блаженніший.

Звертаючись до лікарів, Блаженніший Святослав сказав, що його вразила фотографія медика, у якого були рани на обличчі від постійного носіння засобів захисту. «Ви є ті,  хто віддаєте сьогодні своє здоров’я і життя. Щоб врятувати потребуючих. Ваша Церква є разом з вами», – сказав він.

Глава УГКЦ наголосив, що Церква зробить усе, щоб не дай Бог, не настала та хвилина, коли лікарям доведеться вирішувати котра людина буде жити, а котра вмирати, через те, що не буде місця, щоб врятувати кожного, хто поребує.

За словами Блаженнішого, як в час Майдану, всі церкви, монастирі  УГКЦ відкрилися і перетворилися на підпільні шпиталі, так буде і зараз

«Як буде потрібно весь церковний, духовний простір стане такими шпиталями, де ми будемо разом з вами рятувати людські життя», – сказав він.

Він додав, що лікарі мусять навчити священників це робити. «Ми вміємо швидко і добре вчитися, щоб разом з Вами врятувати життя людини, яка помирає», – наголосив він.  

Глава УГКЦ також звернувся до людей, які займаються бізнесом і переживають, що світова економіка падає, а гроші знецінюються. Він закликав їх вкласти у найкращу інвестицію – в порятунок і захист людського життя. 

«Свої відсотки ви точно отримаєте. Відсотки, які не дасть жоден банк і жодна акція. Відсотки, які дадуть Вам наадію на життя вічне і залишаться з вами навіть після смерті», – сказав він.  

Джерело: Твоє.місто