Глава УГКЦ привітав Мустафу Джемілєва з 75-річчям

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав привітав пана Мустафу Джемілєва, духовного лідера кримськотатарського народу, уповноваженого Президента України у справа кримськотатарського народу, з нагоди його 75-річчя.

1

 

«Ви пережили багато жахливих речей. Годі уявити: сім судимостей, 15 років ув’язнення! Постійні судові процеси, брехливі звинувачення, підступні свідки… Голодування як можливість заявити світові про біль і страждання свого народу. Ваше життя – це постійна боротьба», – мовиться у привітанні.

Сьогодні для українців, пише Блаженніший Святослав, кримських татар і, зрештою, усього світу пан Мустафа є живим прикладом людини, яка дуже добре знає ціну понять «свобода» і «незалежність». «Своїм життям, більше ніж словами, Ви свідчите про необхідність бути вірним власному сумлінню, хоч би яких випробувань довелося зазнати», – сказано у листі.

У 2014 році пан Мустафа Джемілєв отримав одну з найбільших нагород УГКЦ – Відзнаку імені блаженного Омеляна Ковча. «Цим ми засвідчили, що високо цінуємо Вашу жертву, складену в ім’я людини, Ваш «чин мужності підтримувати слабких перед силою ненависті». Хай приклад Вашого життя надихає молоде покоління», – побажав Глава УГКЦ.

Джерело: Департамент інформації УГКЦ