Глава УГКЦ: «Якщо комусь бракує антитіл до “русского міра”, то в тілі українських Церков вже є ця вакцина»

Чи може РПЦ вона називатися Церквою і які ризики вона несе для християнства? На ці питання Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав дав відповідь у програмі «Відкритим текстом» Івано-Франківського обласного телебачення. 

«Церква за своєю сутністю не є людською організацією, не може бути гвинтиком державної машини. Церква — це Тіло Христове, середовище ширення Царства Небесного на землі, спільнота людей, які сповідують і втілюють у життя вищі християнські цінності» , – підкреслив очільник УГКЦ, зазначаючи: коли якась релігійна інституція починає виправдовувати війну, тобто масові вбивства з релігійних мотивів, перетворюється на пропагандивну машину державної інституції, то уподібнюється до ідеології ісламської держави.

«Сьогодні стоїть виклик перед християнським світом. Якщо християнська Церква породила ідеологію, — ідеологію “русского міра”, яка за суттю є геноцидною і реадаптовує християнську традицію для виправдання якихось геополітичних цілей, то можна засумніватися у її еклезіальності, церковності», – зауважив Блаженніший Святослав.

За словами Предстоятеля УГКЦ, він неодноразово розмірковував про це як про виклик для всього християнства, зокрема в спілкуванні ї православними та протестантськими богословами й очільниками Церков на різних форумах.

«Такого типу використання християнської релігії з геополітичною метою, виправдання звірств і злочинів тоталітарного режиму є викликом для вірогідності проповіді Христового Євангелія людині третього тисячоліття. Тобто тут де-факто ми бачимо велику небезпеку для вірогідності самої церковної сутності, це виходить поза межі однієї Церкви чи навіть православ’я. Тому я закликав і закликаю весь християнський світ, різні конфесії дати належну оцінку такій вбивчій ідеології. Бо якщо ми не матимемо такої ж відваги, яку мав мусульманський світ, якщо ми як християни не відкинемо цю ідеологію “русского міра”, не матимемо антитіл християнського сумління, то це може бути великою небезпекою для християнства у третьому тисячолітті. Я завжди кажу: якщо комусь бракує антитіл до “русского міра”, то в тілі українських Церков вже є ця вакцина, і ми можемо допомогти цей імунітет набути», – підкреслив Блаженніший Святослав.

Джерело: Департамент інформації УГКЦ

Фото: Українська правда