Першоієрархи християнських Церков вітають українців із Воскресінням Христовим

У завершальні дні Великого посту Предстоятелі та старші єпископи українських Церков звернулися до вірних і духовенства з посланнями, присвяченими празникові Христового Воскресіння. Майже у кожному привітанні духовні лідери згадують війну і вселяють надію, що Господь обов’язково винагородить нас перемогою.

Патріарх Святослав«Нині спасіння світові, бо воскрес Христос як всемогутній».

Святкувати Пасху серед війни – це вміти вже сьогодні бачити у воскреслому Христові нашу перемогу. Вона повинна передусім відбутися в наших душах і наповнити собою серце кожного, хто дійсно вірить, що Христос воістину воскрес! Ця віра в перемогу Воскреслого дозволяє тим, хто на передовій, стати перед обличчям смерті і мужньо та впевнено захищати свою землю. Ця сила Воскреслого дає нам можливість протиставитися ненависті до тих, які дали себе обманути ненаситною імперською ідеологією брехні та насильства. Ця перемога Христа як воскреслої Істини є певним успіхом кожного, хто говорить і свідчить правду про те, що відбувається в Україні. Ця Христова правда дозволяє кожному, хто вважає себе Його учнем, бути справжнім апостолом Благовісті миру й любові.

Усім вам, в Україні та на поселеннях сущим, засилаю сердечні святкові вітання. Щиро зичу вам благословенних свят Воскресіння Господнього, смачного свяченого яйця та світлої пасхальної радості!», – йдеться у Великодному привітанні Патріарха УГКЦ Святослава (Шевчука).

filaret

Патріарх УПЦ КП Філарет (Денисенко) у Пасхальному посланні теж не оминув тему війни:

«Цього року Україна святкує Воскресіння Христове в умовах неоголошеної війни на Донбасі. Але ми твердо віримо, що незабаром Господь пошле нам перемогу над агресором, бо з нами правда; а де правда, там Бог і перемога.

Воскресіння Христове дарувало нам віру, сильнішу за страждання. Воно дає нам силу перемагати їх. Нехай ніхто не подумає, що цієї радості у Воскреслому Господі достойні тільки люди святі, пустельники, подвижники. Ця радість дарована і нам, слабким і грішним дітям Отця Небесного.

Дорогі браття і сестри! Сердечно вітаю зі світлоносним святом все українство у всіх країнах світу на всіх континентах.

Відзначаючи Пасху Христову, Церква закликає нас жити в мирі, любові, у всякому благочесті й чистоті, чесною працею служити ближнім, всьому українському народу і Українській державі, щоб у день нашого власного воскресіння бути достойними вічної радості з Воскреслим Господом!Якому слава, честь і поклоніння з Отцем і Святим Духом на віки віків. Амінь».

ArticleImages_55601_Makarij_ofic.gif-5.gif

«Живучи на українській землі, ми, свідомі українці та люди інших національностей, переносимо страждання через неспокійний теперішній час, особливо ці страждання торкаються тих сімей, чиї батьки, брати та сини, віддавши своє молоде життя, пролили кров за нас і за свої родини, за рідну землю і за свою Батьківщину… Ми можемо гордитися за свій український народ, який щиро допомагає своєму війську, ми можемо гордитися за свою Українську Церкву та героїчних волонтерів, бо служіння своїм ближнім не є марною справою. Той, хто розпочав з Україною війну, не розраховував на те, що українці згуртуються, будуть співстраждати з ближніми і для ближніх, співчуватимуть і віддаватимуть своє життя так, як це зробили герої Небесної Сотні на Майдані та тисячі героїв в час Путінської беззмістовної війни. Все це нас, віруючих у Бога українців, лише гартує.

Звертаюся до всіх батьків, дружин та дітей, які втратили своїх близьких у боротьбі за справжню нашу незалежність: загиблі і вбиті отримають блаженне життя з Воскреслим Господом, бо наше майбутнє не лише допоможе страдникам забути минуле, але й надихне благословляти це минуле, як шлях до радості і щастя. Ця впевненість остаточно примирить наші думки зі стражданнями на цій землі», – зазначив у привітанні місцеблюститель Предстоятельської кафедри УАПЦ Митрополит Макарій (Малетич).

Митрополит Львівський РКЦ Архиєпископ Мечислав Мокшицький побажав, щоби сяйво Ісуса розвіяло сутінки нашого часу і дало нам зміцнюючу впевненість, що Господь живе і залишається з нами на всі віки аж до кінця світу.

«Давайте посилимо наші молитви за мир в Україні, за прозріння обманутих і милість для всіх струджених та обтяжених. Тому закликаємо кожну помісну церкву до посту і молитви упродовж трьох днів перед Великоднем: четвер, п’ятницю та субботу (із 9 по 11 квітня).

Будьмо тверді і непохитні, з відвагою і посвятою звершуючи своє спасіння, адже все зло і горе світу, ненависть і смерть перемагається силою Христового Воскресіння – бо Він переміг лукавого! Нехай наше життя буде свідченням того, що Христос Воскрес! – пишуть у своєму вітанні керівники Всеукраїнського союзу церков євангельських християн-баптистів.

За матеріалами: risu.org.ua