Глави УГКЦ і УПЦ КП закликали світову громадськість об’єднатися з Україною в боротьбі з тероризмом

Вчора, 13 січня 2015 р. з території, яка контролюється терористами з так званої “Донецької народної республіки”, було здійснено обстріл блокпосту українських збройних сил поблизу населеного пункту Волноваха на Донеччині. Внаслідок обстрілу понад десять мирних громадян, які перебували у рейсовому автобусі, загинули, близько шістнадцяти отримали поранення.

u_vasylian2015«З усією рішучістю я засуджую тих терористів, які вчинили цей Каїновий гріх. Бо сьогодні кров цих безневинних жертв взиває до Бога. В імені Божому я засуджую усіх тих, які вклали зброю в руки цих злочинців, і керували їхньою вбивчою рукою», – сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час Архиєрейської Літургії в храмі святого Василія Великого в Києві, пам’ять якого сьогодні вшановуємо.

ôîòî Íèêîëàé Òèì÷åíêî 13.07.2011«Цей ганебний, кривавий вчинок терористів – один з сотень, або навіть тисяч терористичних актів, які, починаючи з весни минулого року, постійно чиняться прокремлівськими силами в Донецькій та Луганській областях. Вбивство терористами мирних мешканців – жахлива і ганебна справа, але ще більш ганебною є мета цього вчинку – поставивши під загрозу життя мирних мешканців підконтрольної терористам території, створити «телевізійну картинку» для кремлівської пропаганди» – наголосив у своїй заяві Патріарх Філарет.

«Тероризм не має виправдання ні в якій формі та ні під якими гаслами. Це є зло, яке має не тільки бути морально засуджене, але і покаране відповідно до українського і міжнародного законодавства» – додав святійший Філарет.

Архиєреї звернулися до всієї світової громадськості, державних, політичних і релігійних лідерів та організацій із закликом об’єднатися з Україною в боротьбі проти тероризму та визнати ДНР, ЛНР і збройні формування, що діють на їхньому боці – терористичними організаціями. А також просили мирян про молитву за померлих, а всіх людей доброї волі про допомогу у встановленні миру та зупинці тероризму.