Головний військовий капелан Львова розповів, як не зневіритись в час війни

У Міжнародний день військового капелана, що відзначається 25 жовтня, о.Тарас Михальчук, який є настоятелем Гарнізонного храму Петра і Павла у Львові, розповів, як не зневіритись у часі війни та кому на війні найважче.

Своїми думками священник поділився в інтерв’ю, розміщеному на сайті Капеланство.info.

Якщо сьогодні не подолаємо зло, завтра воно повернеться в іншому вимірі

«Наше життя – це постійна боротьба. Якщо ми на мить перестаємо боротися, тоді одразу можемо програти», — говорить о.Тарас Михальчук.  «Якщо ти не намагаєшся йти вперед – стоїш на місці. Ми не маємо права втомитися у боротьбі зі злом. Якщо ми сьогодні його не подолаємо, то вже завтра чи післязавтра воно повернеться в іншому вимірі. І тоді це зло буде значно сильнішим і жорстокішим. Тому тих, які сьогодні втомилися (я безумовно зараз не говорю про військовослужбовців), закликаю не піддаватися спокусі. Завжди пам’ятайте про те, що ми покликані боротися зі злом доти, допоки живемо».

Духівники Центру Військового Капеланства Львівської архиєпархії УГКЦ, яке очолює о.Тарас, практично щомісяця відвідують воїнів на передовій. «Перебуваючи поряд з військовими, які сьогодні безпосередньо виконують свої завдання там, на фронті, розумієш, що є велика небезпека розминутися з реальністю тут, у тилу. Знаходячись на фронті, впритул відчуваєш, що означає реальність для твоїх друзів, які захищають Україну, які, інколи, на превеликий жаль, гинуть у боротьбі за нашу свободу і Незалежність. Після повернення додому, де війна не має такого характеру, як безпосередньо там, на фронті, ти з усіх сил намагаєшся донести цю істину до суспільства».

За словами настоятеля Гарнізонного храму, місією капеланів є «мотивувати суспільство для того, аби воно стало такою абсолютною підтримкою для наших Захисників і Захисниць».

Також читайте: Військові капелани у Львові щомісяця обговорюють прочитані ними книги

Фото: Фейсбук-сторінка Гарнізонного храму свв. апп. Петра і Павла

«Найважче є тим командирам, які віддають накази»

«Справді, не буде таємницею, що найважче є тим командирам, які віддають накази. Адже вони розуміють, що кожен такий наказ важливий для збереження людського життя. Чимало Воїнів звертаються до військових капеланів, бо переживають за свою сім’ю, родину і діточок. Водночас наші хлопці і дівчата – надзвичайно мужні люди. Наші військові настільки вмотивовані і сміливі, що спілкуючись з ними, ти розумієш, що не маєш права впасти духом», — розповів священник.

Як голова Центру Військового Капеланства о.Тарас Михальчук подякував команді капеланів, яка нараховує 14 духівників, за їхнє служіння. «За те, що вони не побоялися стати до лав Збройних Сил України, подолавши певні виклики і переживання. Також хотів би побажати їм бути надійною підтримкою один для одного, постійно дбати про побратима, брата у священстві. Ну, й, очевидно, бути доброю, надійною опорою для всіх Захисників і Захисниць України», — наголосив він.

Також читайте: О.Тарас Михальчук: «Повертатись у пекло військового мотивує любов»

Головне фото: kapelanstvo.info