Громади УГКЦ у світі також переходять на новий календар

У відповідь на рішення Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні про перехід на новий календар громади Української греко-католицької церкви оголосили про таку ж календарну реформу.

Зокрема, про це заявила Перемисько-Варшавська Митрополія УГКЦ відповідним Декретом 6 лютого 2023 року. Зазначають, що таку постанову прийняли, беручи до уваги рішення Глави УГКЦ, прийняте разом з владиками Церкви в Україні щодо календарного питання. Також вона є відповіддю на голоси духовенства та вірних УГКЦ у Польщі, висловлені зокрема в голосуванні Делегатів спільного Єпархіального собору, що відбувся у м. Поршевіце у червні 2022 року.

За цим рішенням, від 1 вересня 2023 року всі парафії Перемисько-Варшавської Митрополії будуть святкувати нерухомі свята (тобто Христове Різдво, Йордан та всі інші зі сталою датою) за григоріанським календарем, тобто за новим стилем. Святкування ж Великодня та інших рухомих празників залишається в Перемисько-Варшавській Митрополії, як і в Україні, за юліанським календарем.

Про таке ж рішення парафій УГКЦ в Казахстані та Центральній Азії повідомляє департамент інформації УГКЦ. Воно оприлюднене у Декреті отця Василя Говери, Апостольського Адміністратора для вірних візантійського обряду в Казахстані та Центральній Азії. Відтак парафії на території Апостольської Адміністратури для вірних візантійського обряду в Казахстані та Центральній Азії разом із Церквою в Україні  з 1 вересня за новим стилем (початок Індикту) 2023 року перейдуть на новий стиль для нерухомих свят із збереженням чинної Пасхалії.

Нагадаємо, 6 лютого 2023 року в ефірі «Живого Телебачення» Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав оголосив про рішення Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні про перехід на новий стиль для нерухомих свят зі збереженням чинної Пасхалії. Зміни будуть впроваджені з з 1 вересня 2023 року, тобто з початку нового літургійного року (Індикту).

Фото: Перемисько-Варшавська Митрополія УГКЦ