Імам мусульман Львова і Галичини став новим муфтієм Духовного управління мусульман України «Умма»

Шейха Мурата Сулейманова, імама мусульман Львова і Галичини, обрано новим муфтієм Духовного управління мусульман України «Умма». Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив колишній муфтій ДУМУ Саїд Ісмагілов.
 
 «Це один з найосвіченіших мусульманских релігійних діячів України», – зазначає Саїд Ісмагілов. «Бажаю новообраному муфтію бути стійким і мужнім в ці важкі для України часи, проповідувати високі цінності Ісламу, налагоджувати міжрелігійний діалог і взаємодію в українському суспільстві, стати справжнім лідером для мусульман України».
 
Шейх Мурат Сулейманов виконував обов’язки муфтія Духовного управління мусульман України «Умма» з червня цього року, відколи Саїд Ісмагілов офіційно склав свої повноваження після 13 років очолювання ДУМУ.
 
Шейху Мурату 32 роки, він народився в Криму в родині кримських татар. З дитинства вивчав Іслам. В 2008 році закінчив школу Коран-хафізів, вивчивши весь Коран напам’ять. В 2013 році закінчив Єменський університет зі спеціальності шаріатської науки. В тому ж році шейх Мурат отримав сертифікат з ханафітської юриспруденції від шейха Мухаммада Ахмада Амоха, муфтія міста Ходейда, Ємен.
 
З 2015 року – імам мусульман міста Львів. З 2016 року – Заступник муфтія Духовного управління і представник муфтія в Західній Україні. З 2019 року Член Української ради з фетв та досліджень. В тому ж 2019 році обраний головою Всеукраїнської асоціації з вивчення Священного Корану.
 
Вільно володіє українською, кримськотатарською та арабською мовами. Є хафізом Священного Корану, також є членом дослідницького відділу Європейської ради з питань фетв та досліджень.