Клір львівського монастиря нагадав про підготовку до Великого посту

Клір Іоано-Золотоустівського чоловічого монастиря ПЦУ у Львові, що на вул. Лисенка, привітав усіх з підготовкою до Великого Посту – Неділею про митаря і фарисея.

«Будьмо ретельними у виконанні законів як фарисей і вбогими духовно у покорі перед Богом як митар!», – зазначено у дописі на сторінці монастиря у Facebook. 

Нагадаємо, що Неділя митаря та фарисея вказує на те, що розпочалося духовне приготування християн до Великого посту. Хоча ми ще перебуваємо в радісному Різдвяному часі, але вже скоро на зміну йому прийде Великий піст – час глибокого покаяння та приготування до Світлого Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа.

На цьому тижні в середу та п’ятницю можна не поститися. Великий піст цього року розпочнеться 27 лютого, а завершиться 15 квітня. Пасха Господня (Великдень) – 16 квітня, у римо-католиків – 9 квітня (Великий піст у них з 22 лютого по 8 квітня).

Важливо знати, що Неділя про митаря і фарисея має таку назву тому, що цього дня в церкві під час літургії читається уривок з Євангелія, в якому Господь розповів притчу про молитву двох людей: один був релігійним фарисеєм, який виконував усі пости та зовнішні постанови закону, а інший був митар, найбільш зневажена чоловіча професія того часу в Ізраїлі – мало того, що митарі обслуговували окупаційну владу, вони ще й зловживали своїми правами, були здирниками та, як правило, вели розпусне життя. Тож, коли слухачі притчі почули, що молитва митаря була прийнята, а фарисея – ні, це їх дуже здивувало. Однак Господь у цій притчі показав, що гординя і зневага ближнього скасовує будь-яку заслугу людини перед Богом, у той час як смирення і щире покаяння приємне Богові навіть від великого грішника. Тож Церква не випадково встановила Неділю про митаря і фарисея напередодні Великого посту.