Книга “Всесвітні закони життя”: 10 духовних принципів любові

Так багато книг дають нам все більше знань з найрізноманітніших галузей. І так мало книг наповнюють справжньою мудрістю. «Всесвітні закони життя» (Видавництво «Апріорі», 2020) – це те видання, яке залишиться з читачем надовго, ставши настільною книгою. Адже у книзі зібрано 200 духовних принципів, на яких побудований світ.

Автор книги – Джон Маркс Темплтон, американський бізнесмен, що значні частини своїх доходів впродовж усього життя безперервно жертвував на благочинність. У роботі над цим виданням, що стало бестселером, благодійник й направду зібрав усю мудрість віків – численні цитати з різних релігій та книг, вислови відомих людей, власні роздуми. Напевне, справжнім автором цієї книги можна вважати саме життя!

У фокусі упорядника питання любові та віри, гармонії поміж духовним та тілесним, проблеми вдячності, стосунків між людьми, роздуми про зв’язок наших думок та емоцій, здоров’я духовне та фізичне та багато іншого.

Окрім того, що книга порушує проблеми з усіх сфер людського життя, вона є зручно скомпонована у коротенькі тематичні розділи. Зокрема, поділена на 40 тижнів, кожен з яких має 5 есе, що розповідають про різні духовні принципи. В кінці кожного з тижнів є розміщенні короткі висновки та практичні поради й вправи. В такий спосіб видання може стати добрим порадником на щодень чи певним курсом з духовного саморозвитку для усіх охочих. Окремо слід зазначити, що книга містить чимало цікавих, повчальних історій та притч.

Господь – це Любов. І звичайно, які б рішення нам не довелося приймати в житті, саме до цієї Істини ми щоразу повертаємося. Є вона й однією з центральних, над якою роздумує Джон Темплтон. Тож на яких духовних принципах базується Любов?

  1. Як бажаєте, щоб люди вам чинили, так само чиніть їм і ви.

Добре відомий вислів кожному християнину – золоте правило. І як цікаво побачити на сторінках книги цитати такого ж принципу з іще 8-и інших релігій світу – від даосизму до іудаїзму. Тому направду можемо вважати його основою, на якій в любові до ближнього варто будувати свої стосунки з іншими.

  1. Любов, яку даєш – це любов, яку отримуєш.

Людині, що вихована за принципами сучасного суспільства, де ми звикли перш за все вимірювати та рахувати, важко просто так безкорисливо віддати те, що маємо, не очікуючи нічого у замін. Любов – це те, що будує, а не знищує. А щоб будувати, створювати, потрібно віддавати. Найдієвіший спосіб  відчути любов – це її віддати.

  1. Почуття вдячності приносить благословення.

Чи можна бути вдячним за щось і водночас почуватися нещасним? Вдячність несе любов і підкріплює її. Тому виробіть звичку дякувати світу за те, що маєте. І якось одного разу ви збагнете, що вже і цього є достатньо, щоб любити це життя і бути щасливим!

  1. Краса думки творить красу душі.

Якими є наші звичні думки, таким і є наш кожний день. Й таким, як наслідок, є наше життя. Кожен з нас може контролювати долю через думки, почуття, дії та вибір. І кожен з нас впускає любов у своє життя чи обмежує себе у ній. Пам’ятайте, наше життя – це вміння взяти за нього відповідальність.

  1. Образа буде ранити, поки її пам’ятати.

Ніхто не може нас образити, поки ми самі цього не дозволимо. Так само ніхто не змушує нас носити тягар образ на власних плечах, крім нас самих. Що важливіше – триматися за старі образи, аби довести комусь свою правоту, шукати виправдання чи знайти причину пробачити й впустити у своє життя справжню свободу, яку може принести лише любов.

  1. Якщо допомагаєте самотнім, то самі ніколи не будете самотніми.

Так просто й зрозуміло! Але як часто ми самі замикаємо себе у стінах власних упереджень – нас ніхто не прийме, ніхто не любить, ніхто не зрозуміє… Щоб не бути самотнім, подаруй радість спілкування іншому, простягни руку допомоги іншому, просто посміхнися іншому…

  1. Усмішка породжує усмішку.

Посміхайтеся! Так часто, як тільки випадає нагода. І ще частіше без неї! Посміхайтеся щодень!)

  1. Не дозволяйте, щоб хтось принизив вашу великодушність, змусивши його ненавидіти.

Здавалося б, вас образили й причина гніватися на іншого не видумана, а цілком реальна й вагома. І ось ми переймаємо цей негатив і не помічаємо, як він повністю заволодів нашими думками й тілом. Ми втрачаємо ресурс і наш день чи навіть більше часу змарновано.  Кожний раз, коли вас образили, дивіться на цю ситуацію як на можливість проявити великодушну силу любові.

 

«Секрет повноцінного життя можна шукати і можна знайти», – пише автор книги Дж. Темплтон. І якщо йти цією дорогою під назвою «життя», вивчаючи та опираючись на духовні принципи світу, то наш шлях завжди буде більш гармонійним та виваженим. Читаючи книгу, часто ловиш себе на думці, що насправді всі ці закони є первинно закладені всередині нашого  єства, а усе земне життя – це всього лиш шлях, щоб пригадати їх та засвоїти.

Мар’яна Зеленюк