“Коли віддаляємося від Бога, то впадаємо у небезпеку залишитися дітьми без милосердного батька”, — владика Володимир

Коли ми віддаляємося від Бога, то впадаємо у небезпеку залишитися дітьми без милосердного батька, яким є Бог. Про це сказав єпископ-помічник Львівської архиєпархії Преосвященніший Володимир під час розважання над Словом Божим в Архикатедральному соборі св. Юра у четвер 4 березня 2021 року.

Євангеліє: Мр.  15, 1-15.

1. В той час первосвященики вчинили нараду із старшими та книжниками – увесь синедріон. Зв’язавши Ісуса, вони повели й видали його Пилатові. 2. Пилат спитав його:– Ти – цар юдейський?Він у відповідь каже йому:– Ти кажеш.3. Первосвященики обвинувачували його багато. 4. І знову спитав його Пилат, кажучи:– Не відповідаєш нічого? Дивись, скільки тебе обвинувачують.5. Та Ісус нічого більше не відповідав, і Пилат дивувався.6. На свято Пасхи він відпускав їм одного в’язня, якого вони просили. 7. А був один, що звався Варавва, ув’язнений з бунтівниками, які лід час бунту вчинили були вбивство. 8. І народ, підійшовши, почав просити про те, що він робив їм за звичаєм. 9. Пилат відповів їм, кажучи:– Хочете, щоб я вам відпустив царя юдейського?10. Знав бо, що первосвященики видали його зі заздрощів. 11. Первосвященики ж підбурили народ, щоб він відпустив їм радше Варавву. 12. Пилат знову заговорив і сказав до них:– Що мені робити з тим, якого ви звете царем юдейським ?13. Ті знову закричали:– Розпни його!14. Пилат сказав до них:– Яке зло вчинив він?Та вони ще гірше кричали:– Розпни його!15. Тоді Пилат, бажаючи догодити юрбі, відпустив їх Варавву, Ісуса ж велів бичувати і видав на розп’яття.

Процес Ісуса Христа | Збруч

Сьогодні чуємо як Ісус переживає свою драму. Релігійні діячі того часу не визнають в його особі Бога. Пилат видає на розп’яття з політичних мотивів як царя, бо мав певний страх час від часу в Ізраїлі появлявся якийсь цар, який пророкував політичне визволення, що Пилатові не подобалося”, – зазначив проповідник.

“І ось Ісус є увязнений. Він є в’язнем любові. Це означає, що християнство також Його несе як в’язня любові. Також пішов до євреїв і поган… Навіть віддає життя за Пилата і Варраву, які не є цього свідомі”, – каже він.

За словами проповідника Варрава дослівно означає “син отця”. Так називали дітей з неблагополучних родин батько яких був невідомий. Тобто він був, але не знали хто він і де він.

“Коли ми віддаляємося від Бога, то впадаємо у небезпеку залишитися дітьми без милосердного батька, яким є Бог”, –  переконаний архиєрей. 

“Дивімося на свої гріхи, щоб ми Ісуса наново не розпинали. Не завдавали Йому болю”, – закликає владика Володимир.